Je to skvělá tečka za letošním rokem, říká deblistka Květa Peschkeová

České tenistky se po 23 letech radují z triumfu ve Fed Cupu. V dramatickém finále v Moskvě porazily Rusko 3:2 na zápasy. Dvěma body se o vítězství zasloužila Petra Kvitová, rozhodující třetí bod získaly Květa Peschkeová s Lucií Hradeckou. Ty v závěrečné čtyřhře zdolaly Marii Kirilenkovou s Jelenou Vesninovou 6:4, 6:2.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lucie Hradecká s Květou Peschkeovou | Zdroj: Reuters

"Je to nádherný moment. Petra hrála neskutečně, předvedla famózní tenis a opravdu patří na top příčky v žebříčku. Ani za stavu 2:2 jsme nebyly nijak negativní, věděly jsme, že máme šanci třetí bod získat. Lucka Hradecká hrála výborně. Jsme rády, že se to podařilo, je to pro náš tenis skvělá tečka za letošním rokem, navíc po tolika letech," říká Květa Peschkeová.

Lucie, Květa už o tom mluvila, pod tu tečku jste se výrazně podepsala. Co s vámi Květa provedla, že jste se hned na začátku zbavila nervozity?

Přehrát

00:00 / 00:00

Rozhovor Jaroslava Plašila s českými tenistkami Květou Peschkeovou a Lucií Hradeckou

Když máte neskutečný tým v zádech a skvělé fanoušky, kteří fandí, i když něco zkazíte, tak to mi strašně pomáhá. Mám moc ráda týmové soutže a jsem ráda, že jsme předvedly tak dobrého debla.

Květo, vedly jste 6:4, 5:2 a měly jste mečbol při podání Rusek. Problesklo vám hlavou Brno před dvěma lety, kdy jste měly proti Američankám také mečbol a nakonec jste prohrály. Vy jste to tehdy oplakala, říkala jste, jestli ještě někdy tohle zažijete. A ono přišlo finále Fed Cupu a výhra v něm.

(smích) Věděla jsem, že tahle otázka přijde. Samozřejmě, že to člověku probleskne hlavou. Ale tentokrát jsem si říkala, že to musíme chytit za pačesy, máme takový náskok. Lucka hrála do té doby výborně, docela dobře jsme se doplňovaly i v poslední hře. Nakonec to vyšlo a ten moment je nezapomenutelný.

Nechci teď v žádném případě ukončovat vaši kariéru, ale je to nejkrásnější moment, který jste s tenisem zažila?

Lucie Hradecká s kapitánem Petrem Pálou | Foto: Reuters

Je to můj druhý nejkrásnější moment. Nevím, který je víc, oba jsou asi na stejné úrovni. Každý má něco do sebe. Tohle je týmová soutěž a je skvělé, jak všichni na lavičce fandí. Má to své kouzlo a definitivně je to na té první pozici.

Lucie, jak vy srovnáte grandslamové vítězství a triumf ve Fed Cupu?

Pro mě byl letošní rok úžasný, ale to se prostě nedá srovnat. Tady nemáte odpovědnost sám za sebe, ale za všechny lidi, co sedí na lavičce, v hledišti nebo u obrazovek. Ale je to úspěch, který řadím na vyšší příčky.

Alena Benešová, Jaroslav Plašil Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme