Jednička mezi tenisovými juniory Veselý trénuje s hvězdami

Diskotéky se snaží vypouštět, a když už se nechá přemluvit, a vyrazí s kamarády do společnosti, večerku si prý pečlivě hlídá. Tak aby mohl pravidelně trénovat. Za svůj přístup k tenisu teď sklízí nejlepší junior světa Jiří Veselý další odměnu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Český tenista Jiří Veselý | Foto: Jaroslav Plašil

Hodně nabitý pátek měl v Melbourne český tenista Jiří Veselý. Nejprve sám postoupil do finále juniorské dvouhry, aby pak vybojoval titul ve čtyřhře. To vše stihl jen během pár hodin a za pořádného vedra.

"Se silami jsem na tom celkem v pohodě, měl jsem docela jednoduchou dvouhru. V deblu byly v úvodu trochu horší ty stíny na kurtu, ale zvládli jsme to báječně," říká Jiří Veselý, kterého teď čeká už jen poslední zápas.

Přehrát

00:00 / 00:00

Tenisový junior Jiří Veselý se těší na finále dvouhry na Australian Open

Podle meteorologů zatíží organismus finalistů ještě o něco větší teplo než v pátek, v sobotu má být v Melbourne 31 stupňů, ale i do rozpálené arény Roda Lavera se nejlepší junior světa těší. "Ještě jsem tam nehrál, byl jsem tam jen jako fanoušek Petry Kvitové," prozradil Veselý.

Finálovým soupeřem Jiřího Veselého bude nenasazený Luke Saville, v úterý sedmnáctiletý domácí junior, který zachraňuje australský tenis, a který může počítat s velkou podporou publika. Ale český mladík je v klidu, ostatně jako celou tu dobu tady v Mebourne.

"Dostat se do finále je pro mě velká úleva. Jsem tady nasazená jednička, ale naštěstí to moc neřeším. Čekal jsem to horší, ale zatím jsem tady neztratil ani set a doufám, že se mi podaří zvítězit," věří Jiří Veselý.

Případný úspěch ve finále by toho ale ve sportovním životě Jiřího Veselého příliš nezměnil. Jeho cílem je patřit k nejlepším i mezi dospělými, se kterými se zatím měří hlavně v tréninku.

Trénoval s Berdychem i Ferrerem

"Na tréninku se snažím hrát rychleji, agresivněji, abych stíhal tempo těch chlapů. Ale v samotném zápase nebo když jim dělám sparingpartnera, tak nejsou na takové to 'vyťukávání' moc zvyklí. Oni hrají stylem spíš rány, rány, rány a pak když na ně nastoupí třeba Andy Murray, který taky vyťukává, tak to moc nezvládají," říká Veselý.

Ostatně s poraženým semifinálovým soupeřem Brita Andyho Murrayho teď také trénoval. Jiří Veselý, jakožto levák připravoval v Melbourne Davida Ferrera na zápas se světovou jedničkou dospělých Rafaelem Nadalem.

"Došlo k tomu úplnou náhodou. Máme stejného sponzora, který nám dodává oblečení a právě zástupce sponzora se mě zeptal, jestli si s ním nechci zahrát, že potřebují levorukého tenistu, tak jsem do toho šel. Hrál jsem předtím dvouhru i čtyřhru, takže jsem měl docela náročný den, ale taková nabídka se neodmítá. Nervózní jsem nebyl, občas trénuju v Prostějově s Tomáše m Berdychem, takže to bylo v pohodě," dodal Jiří Veselý.

Alena Benešová, Jaroslav Plašil Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme