Jiří Veselý obhájil titul na tenisovém challengeru v Prostějově

Turnaj v Prostějově má podruhé za sebou stejného vítěze. Jiří Veselý porazil ve finále tenisového challengeru Srba Lasla Djereho ve dvou setech za hodinu a půl 6:4 a 6:2.

Jiří Veselý podruhé za sebou ovládl prostějovský turnaj

Jiří Veselý podruhé za sebou ovládl prostějovský turnaj | Zdroj: ČTK

„Tenhle týden pro mě byl hrozně náročný. Spoléhalo se na několik Čechů, kterým se tolik nedařilo, snažil jsem se držet českou vlajku co nejdéle,“ řekl ještě na kurtu tenista Jiří Veselý po úspěšné obhajobě titulu.

Jeho soupeřem ve finále byl čerstvě dvacetiletý Laslo Djere ze Srbska. České nasazené dvojce ale 247. Hráč světa vzdoroval pouze hodinu a půl. Jiří Veselý slaví obhajobu po výsledku 6:4 a 6:2. V pěti zápasech ztratil jediný set.

„Doufám, že příští rok budu v Paříži. Pokud ne, tak přijedu,“ slíbil prostějovským divákům tenista, který v končícím grandslamovém turnaji vypadl už v prvním kole.

Tenisový turnaj mužů kategorie challenger UniCredit Czech Open v Prostějově (antuka, dotace 106.500 eur):