Jiří Veselý prošel po bitvě do finále turnaje v Bukurešti

Ve finále tenisového turnaje v Bukurešti opět nebude chybět český tenista. Lukáše Rosola, který o titul bojoval v posledních letech, nahradí Jiří Veselý, který ve třech setech vyřadil Španěla Daniela Gimeno-Travera.

Jiří Veselý postoupil v Bukurešti do finále

Jiří Veselý postoupil v Bukurešti do finále | Foto: David Kalvas | Zdroj: Český rozhlas

Jednadvacetiletý Jiří Veselý si v souboji o svou druhou finálovou účast v letošní sezoně nechal utéct první set. O osm let starší Španěl Daniel Gimeno-Traver se po půlhodině ujal vedení po výsledku 6:2.

Dalšímu průběhu zápasu ale vládl český mladík. Ve druhém setu povolil soupeři jedinou hru a na začátku rozhodující sady získal brejk, který udržel až ke konečnému vítězství 2:6, 6:1 a 6:4 za hodinu a 43 minut.

„Být ve finále podniku ATP je vážně speciální moment. Zkusím se co nejlépe připravit. Dám do toho všechno a v každém případě si to užiju, bude to mimořádný den," řekl Veselý na webu ATP.

Rodák z Příbrami si zahraje finále turnaje ATP podruhé v sezoně i kariéře. První účast proměnil na začátku roku v zisk titulu v australském Aucklandu.

Ve finále bude jeho soupeřem další Španěl García-Lopéz. Bez ohledu na výsledek finálového zápasu si Jiří Veselý vylepší své maximum v žebříčku ATP. Doposud byl nejvýše na 39. místě. Navíc vystřídá Lukáše Rosola v pozici české dvojky.

Tenisový turnaj mužů v Bukurešti (antuka, dotace 494.310 eur):
Dvouhra - semifinále:
Veselý (7-ČR) - Gimeno (Šp.) 2:6, 6:1, 6:4, García (5-Šp.) - Monfils (2-Fr.) 6:7 (2:7), 6:4, 6:2.

Marek Augustin, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít