Jsem zklamaná, i když Serena hrála dobře, říká vyřazená Kvitová

Přestože tenistka Petra Kvitová svůj wimbledonský titul neobhájí, chce se na své letošní londýnské vystoupení dívat pozitivně. "Máme na čem pracovat," uznala po čtvrtfinálové porážce od Sereny Williamsové česká hráčka.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Petra Kvitová se s Wimbledonem rozloučila ve čtvrtfinále | Zdroj: ČTK

"Zklamaná určitě jsem, kecala bych, kdybych říkala, že ne. Ale musím to brát pozitivně - mám ještě strašně místa na to se zlepšit a porazit Serenu. Musím říct, že hrála moc dobře, hlavně dost dobře servírovala," pochválila soupeřku Petra Kvitová.

"Myslím, že rozhodly ty největší body v utkání. Druhý set už vypadal velmi nadějně, ale když jí tam padne první servis, tak se nedá moc hrát. Psal jí hodně," dodala.

Kvitová wimbledonský triumf neobhájí. Skončila ve čtvrtfinále

Číst článek

Dokážete si vybavit jeden, dva body v zápase, ke kterým byste se vrátila a udělala něco jinak? Měla jste ve druhé sadě setbol, ale Serena zahrála dobré podání a váš return zastavila páska...

Na setbol bych se nevracela. Byla tam sice šance, ale abych odhadla stranu, kam servis půjde, a zahrála ještě dobrý return, to bylo hrozně těžké. Proto je ona taková šampionka, jaká je - dokáže dobře zahrát v důležitých chvílích. Já bych vrátila ten míček, kterým jsem jí darovala brejk (nalitý volej zahrála Kvitová do sítě).

Přehrát

00:00 / 00:00

Rozhovor Jiřího Hoška s Petrou Kvitovou po jejím vyřazení na Wimbledonu

Ve srovnání s úvodním zápasem mi přišlo, že na vás od začátku nebyla patrná nervozita, že jste se do zápasu psychicky dostala rychle.

Byla jsem v pohodě, strašně jsem se těšila na ten zápas - hrát proti Sereně na centrkurtu ve Wimbledonu je něco, co nezažije každý. Byla to taková výzva, ale bohužel to dopadlo, jak to dopadlo. Kdybych ale měla strach, tak určitě nepředvedu takový tenis, jaký jsem převedla.

Nepřekvapilo vás, jak se Serena dobře pohybovala, že i ve výměnách, kdy jste ji tlačila, to nezabalila a míček ještě často dokázala nějak vyškrábnout?

Jo, asi trošku jo. Některé balony zahrála hodně dobře, dobře je doběhla. Když je člověk v laufu, tak toho doběhne víc. U mě to taky není silná stránka a taky jsem něco dokázala vyběhnout. Musím říct, že se hýbala hodně dobře, ale možná i předem tušila, kam míček půjde, a šla tam.

Stačili jste si po zápase něco říct s koučem Davidem Kotyzou, alespoň krátce se ohlédnout za zápasem?

Vlastně jsme si jen plácli a řekli jsme si, že máme na čem pracovat. Doufám, že to budeme brát pozitivně. Samozřejmě z tohoto turnaje nějaký závěr uděláme, ale až po pár dnech, kdy se budu snažit vypnout. Pak na to budeme moct naskočit a zlepšit, co se dá, než se sem vrátíme na olympiádu.

Jiří Hošek, Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme