Junioři na US Open hrají dva zápasy za den. Je to neobvyklé, říká Veselý

Stejně jako letošní rok začal, může celou tenisovou sezonu zakončit. A byla by to zároveň stylová rozlučka. Český tenista Jiří Veselý totiž už brzy přejde definitivně mezi dospělé, ale ještě před tím může podobně jako v lednu v Austrálii vyhrát grandsalmový turnaj mezi juniory. Konkrétně v New Yorku na US Open, kde už je v semifinále.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Juniorský tenista Jiří Veselý během US Open | Foto: Jaroslav Plašil


Na začátku bylo 64 tenistů, uplynuly tři hrací dny, a už je z toho postup do semifinále. Také Vám počty nevychází? Vězte, že nejste sami, kdo příliš nerozumí rozhodnutí organizátorů nechat odehrát mladé tenisty dva singlové zápasy za jediný den.

„Určitě to není obvyklé. Odehrát dva singly za jediný den bude opravdu hodně náročné,“ říká Jiří Veselý, který autobusový přesun do dvě hodiny vzdáleného New Havenu zvládl, včetně zápasů v hale, na nepříliš kvalitním povrchu.

„Byly tam boule a bylo to hodně křivé. Vlastně oni z těch důvodů nás nenasadili v úterý do haly, protože o tom vědí a čekali, co se bude dít. A podle předpovědi, že bude pršet, to chtěli na jistotu odehrát v té hale.“

Přehrát

00:00 / 00:00

Jiří Veselý o náročnosti programu US Open

Mnohem hůře se s nečekaně drsnými podmínkami vypořádával druhý český junior Adam Pavlásek. V New Havenu dohrával jako poslední, do postele se dostal až brzy ráno, a už za p
pár hodin ho dlouho marně budili ke čtvrtfinálovému zápasu už tedy ve Flushing Meadows.

Velké vedro a nedostatek spánku začaly přes nadějný začátek působit, nohy i ruka těžkly, což v důsledku znamená, že bude Jiří Veselý v závěru turnaje coby český tenista osamocen.

„V té druhé dvouhře hrál na tři sety a to ho hodně oslabilo a myslím si, že na to ke konci hodně doplatil, ale má čas ještě příští rok.“

Přehrát

00:00 / 00:00

Jana Veselého pozval k mikrofonu Radiožurnálu reportér Jaroslav Plašil

Jiří Veselý tedy svého o rok mladšího spolubydlícího z tréninkového centra v Prostějově ve finále nepotká, jak to ideální scénář nabízel, nejlepší junior světa je teď v ryze britské společnosti, a bude se snažit z ní vyjít jako vítěz. Tak aby mohl mládežnickou kategorii opustit jako jednička.

„Pro mě je to hodně prestižní odejít do chlapů jako jednička. Jelikož jsem jeden grandslam vyhrál, tak mám ještě docela dost velký náskok a kdybych vyhrál další, tak už je to jisté,“ dodává Jiří Veselý.

Jaroslav Plašil Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme