Juniorka Siniaková titul na Australian Open nevybojovala

Sedmnáctiletá tenistka Kateřina Siniaková titul na Australian Open nezískala. Ve finále ženské juniorky podlehla Chorvatce Aně Konjuhové 3:6 a 4:6.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Juniorská tenistka Kateřina Siniaková | Foto: Jaroslav Plašil | Zdroj: Český rozhlas

Česká naděje nezachytila úvod utkání a po drtivém nástupu soupeřky prohrávala 0:3. "Rozhodně to nebyl dobrý pocit. Nehrála jsem dobře, takže jsem doufala, že se do toho dostanu a že se to vylepší. Úplně se to nepovedlo, ale doufám, že se z toho ponaučím a bude to příště lepší," říkala po zápase.

"Ve druhém setu tam byly šance, mohla jsem to otočit. Samozřejmě mě mrzí, že jsem to nezvládla - asi hlavou. Je to velká škoda," dodala.

Finále s Chorvatkou Konjuhovou odehrála Kateřina Siniaková na největším melbournském kurtu, v Aréně Roda Lavera. "Byl to neskutečný zážitek hrát tam, kde normálně hrají profesionálové. Byla jsem z toho trochu nervózní, ale byl to neskutečný zážitek."

Přehrát

00:00 / 00:00

Rozhovor Jaroslava Plašila s Kateřinou Siniakovou

A i když českou tenistku mrzelo, že finále nezvládla, nemyslí si, že by ji případné vítězství změnilo kariéru.

"Rozhodně by to byl lepší pocit, kdybych vyhrála. Zásadní změna by to ale nebyla, budu makat dál. Hlavní věc je to sebevědomí navíc. Někdo nevyhrál žádnou juniorku a je teď ve světové desítce nebo pětce, takže to velkou roli nehraje. Aspoň doufám, že to u mě bude stejné," usmívá se.

Jaroslav Plašil, Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme