Kapitán Navrátil má před závěrečnými dvouhrami v Kazachstánu těžkou hlavu

Hodně jednoduché rozhodování měl v posledních letech u daviscupového týmu kapitán Jaroslav Navrátil. Při schopnostech Tomáše Berdycha a Radka Štěpánka nemusel za nerozhodného stavu příliš přemýšlet nad sestavou. Jenže teď se situace zásadně mění.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jaroslav Navrátil, nehrající kapitán českého tenisového týmu | Foto: Pavel Lebeda - Česká sportovní

Při absenci obvyklé jedničky a nedávných problémech Radka Štěpánka má najednou hned několik variant a za stavu 2:1 na zápasy ve čtvrtfinále v Kazachstánu zkouší Navrátil vybrat tu správnou.

DC: Čtyřhra českým tenistům nevyšla. S Kazachy prohráli ve třech setech

„Představoval jsem si, že Radek Štěpánek začne sobotní čtyřhrou a pak popřípadě bude hrát v neděli dvouhru. Ale musím se s ním pobavit, jak se cítí na toho singla, protože v pátek hráli oba kluci dobře.“

Radek Štěpánek možná kapitánovi trochu rozhodování ulehčil. Ve čtyřhře sice bojoval, ale po dlouhém herním výpadku ještě nenašel svou dřívější úderovou jistotu, a zkoušet ji hledat v případném pátém rozhodujícím zápase by byl zřejmě velký risk.

Přehrát

00:00 / 00:00

Variant na neděli je několik, říká před závěrečnými dvouhrami v DC kapitán Jaroslav Navrátil

„Teprve jsme skončili zápas, takže si večer určitě sedneme a rozhodneme se, kdo se zítra půjde o body porvat,“ nechce předbíhat Radek Štěpánek, ale leccos se dá vyčíst i z těchto jeho slov.

„Zázrak byl ten, že už teď jsem se cítil tak, že jsem se mohl pokusit udělat pro tým maximum. Tak jako vždycky, abych byl co nejlépe připravený.“

I tak má ale Jaroslav Navrátil starosti, koho poslat do nedělních dvouher. Oba páteční singlisté Jan Hájek i Lukáš Rosol své první zápasy zvládli, ale zároveň mají oba drobnější zdravotní problémy.

Rosol trénuje jako nadrženej

„Uvidíme. Honzu trochu táhnou záda, ale je to spíš únavou. Nebude to žádné zranění,“ říká týmový kapitán Jaroslav Navrátil, a věří, že bude v pořádku i Lukáš Rosol, se kterým by, pokud se nestane nic mimořádného, rád počítal do první nedělní dvouhry.

„Trénoval ráno výborně. Věří si dál a chce hrát. Trénuje jako nadrženej,“ vysvětluje Jaroslav Navrátil, který by měl zřejmě nejsložitější rozhodování ve chvíli, kdyby se Lukáši Rosolovi vyhrát první nedělní dvouhru pravděpodobně s Jevgenijem Koroljovem nepovedlo. Původně chtěl totiž zátěž mezi hráče rozložit, ale Jan Hájek už dva zápasy odehrál.

„Víme, jak to za stavu 2:2 na zápasy v Davis Cupu chodí. Pak už je to se vším těžké. Není to o tenise, ale spíš o sebevědomí. Teď je otázka, kdo ho pak bude mít víc, jestli třeba Minář, Hájek nebo Golubjov.

Navrátil věří, že rozhodne už Rosol

„Uvidíme, jak se všichni vyspíme. Ráno po snídani nebo možná ještě večer se o tom pobavíme, kdo se jak bude cítit. Variant máme víc, protože jsou v týmu 4 kvalitní hráči,“ počká na týmovou poradu Jan Hájek, kterého by mohl v případném rozhodujícím zápase, nahradit Ivo Minář.

„Pro mě je stoprocentně lepší ten, kdo je stoprocentně připravený než hráč, který je trošičku zraněn. Pořád věřím tomu, že Lukáš má takovou formu a hraje tak dobře, že bude lepší než Koroljov,“ vrací se k optimističtější variantě kapitán Jaroslav Navrátil. Za rozhodnutého stavu 3:1 by se Ivo Minář dostal do hry zcela určitě.

Jaroslav Plašil, Jakub Kanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme