Karolína Plíšková hraje nejvíc zápasů ze všech. Před sezonou neměla přestávku

Mezi špičkovými tenistkami nenajdete vytíženější hráčku, 23letá Češka Karolína Plíšková má jen málokdy přestávku a bez velkého odpočinku se vrhá i do svého patnáctého grandslamového turnaje kariéry. Na Australian Open v Melbourne plní roli nasazené devítky a bude zřejmě jednou z nejrozehranějších tenistek.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Karolína Plíšková je blízko vyrovnání fedcupového finále | Zdroj: Reuters

„V Sydney byly dobré tři zápasy, předtím byl i Hopman Cup. Takže nějaké zápasy před Australian Open mám. Některé holky nemají ani jeden,“ věří Karolína Plíšková, že velký počet zápasů před prvním grandslamem sezony bude její výhodou.

Dovolenou nebo přestávku jako by ani neznala. Vloni odehrála 79 soutěžních singlových zápasů na turnajích WTA a ve Fed Cupu, nejvíce ze všech špičkových tenistek, a i když ji už v závěru sezony trápilo bolavé rameno, stihla ještě exhibiční Tennis Premier League v Asii.

Přehrát

00:00 / 00:00

Karolína Plíšková je zápasový typ hráčky. Nervózní je spíš z tréninku, zjistil reportér ČRo Jaroslav Plašil

A neodpočinula si ani na začátku nového roku. „Doma jsem skoro nebyla, spíš to navázalo na minulý rok. Možná je to lepší nepřestat, a když se daří, jet furt,“ přemýšlí rodačka z Loun.

„Karolína mě čím dál víc udivuje. Čím víc zápasů hraje, tím je to pro ni lepší. Řekl bych, že se víc stresuje při tréninku než při zápase. Ostatní holky to mají naopak,“ vysvětluje trenér Jiří Vaněk.

Karolínu Plíškovou loni dovedl do světové desítky, teď by ji rád mezi nejlepšími udržel. A zatím si nemyslí, že by v tomto plánu výrazně překážel velký počet turnajů a zápasů. „Nebere jí to žádné nervy. Je lepší být zápasový typ než tréninkový. Tréninkových typů je víc než těch zápasových.“

Kvitová i Berdych zvládli úvod Australian Open, Kristýna Plíšková překvapila domácí favoritku

Číst článek

„Bylo to moje rozhodnutí, tak si na to nebudu stěžovat. Unavená určitě nejsem, fyzicky jsem v pohodě a psychicky taky,“ potvrzuje Karolína Plíšková.

V létě a v teple v oblíbené Austrálii se i bolavé rameno lépe léčí, a tak teď česká tenistka ideálně rozehraná z Hopmanova poháru v Perthu a z turnaje v Sydney čeká na svůj úvodní zápas v Melbourne proti domácí Birrellové.

Hlavní singlovou soutěž na grandslamu bude hrát popatnácté, zatím nejlepším výsledkem jsou pro ni uhraná třetí kola z US Open a právě z Austrálie. „Těšila jsem se sem. Austrálie a všechny turnaje tady jsou moje nejoblíbenější část roku,“ dodává Karolína Plíšková.

Jaroslav Plašil, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme