Karolína Plíšková si věřila i na třetí set. Snažila jsem se hrát jako proti sparingpartnerovi, přiznala

Česká tenistka Karolína Plíšková má za sebou nejzářivější den své dosavadní kariéry. V semifinále US Open zdolala současnou světovou jedničku Serenu Williamsovou ve dvou setech. Kdyby však domácí hráčka zvládla tie-break, rodačka z Loun by prý v tíživé atmosféře zvládla i rozhodující třetí sadu, prozradila v New Yorku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Karolína Plíšková (vpravo) kromě vyřazení Sereny Williamsové také sesadila Američanku z pozice světové jedničky | Foto: Reuters

Co se vám na konci zápasu honilo hlavou?

Nepřipouštěla jsem si, že mi chybí jen kousek. Pořád jsem měla v hlavě, že může být třetí set, i když jsem ho nechtěla. Po první sadě jsem si řekla, že i kdyby se v té druhé stalo cokoli, byla bych ready i na třetí set a věřím, že bych ho mohla vyhrát.

Kolik práce vám dalo říct si, že je Serena „normální“ hráčka a nevidět na druhé straně obrovskou legendu se spoustou titulů?

Přehrát

00:00 / 00:00

Nepřipouštěla jsem si, že mi chybí kousek, řekla po vítězném semifinále Karolína Plíšková redaktorovi Jaroslavu Plašilovi v New Yorku

Nejde si tam představovat někoho jiného, když ji pořád vidíte. Ale samozřejmě jsem se snažila hrát, jako kdyby tam byl kdokoli jiný – nějaký sparingpartner nebo někdo. Dostávala jsem ji pod tlak, díky čemuž jsem možná vyhrála. Snažila jsem se hrát agresivně i za cenu pár chyb, aby ona neměla čas mě tlačit.


Na US Open jste porazila obě sestry Williamsovy. Napadlo by vás to, když jste sem cestovala?

Kdybyste mi řekl, že porazím jednu, možná bych vám věřila. Ale že obě a na centru? To asi ne.

Na co se teď nejvíc těšíte?

Do postele. Je to pro mě fakt velká věc. Možná si to ještě tolik neuvědomuju a asi to ani nedokážu dát tak najevo, ale těším se, až si lehnu a sama si to proberu v hlavě. Budu mít pohodový den a dalším krokem bude finále.

Jaroslav Plašil, Radek Šamša Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme