Karolína Plíšková slaví 1. letošní triumf, ovládla turnaj v Soulu

Dvaadvacetiletá česká tenistka Karolína Plíšková se při čtvrté letošní účasti ve finále turnaje WTA poprvé dočkala celkového vítězství. V závěrečném zápase turnaje v Soulu Američanku Varvaru Lepčenkovou ve třech setech.

Karolína Plíšková vyhrála turnaj WTA v Soulu

Karolína Plíšková vyhrála turnaj WTA v Soulu | Zdroj: Reuters

Za svým druhým turnajovým triumfem v kariéře vykročila dvaadvacetiletá rodačka z Loun ve 3. hře prvního setu, když sebrala o 6 let starší Američance servis a vyhrála 6:3. Ve druhé sadě se jí ale tolik nedařilo a a Lepčenková po úspěšném tie-breaku vyrovnala.

Rozhodující set ale Karolína Plíšková ovládla. Díky dvoum brejkům rychle vedla 4:0 a po dvou hodinách a deseti minutách se radovala z vítězství 6:3, 6:7 a 6:2.

Po prohraných finále v Hong Kongu minulý týden, Norimberku a Pattaye vyhrála Karolína Plíšková první turnaj v sezoně. V žebříčku WTA si polepší o 100 bodů a posune se o jedno místo na 31. pozici před Barboru Záhlavovou-Strýcovou.

Tenisový turnaj žen v Soulu (tvrdý povrch, dotace 500.000 dolarů):
Dvouhra - finále:
Karolína Plíšková (2-ČR) - Lepčenková (5-USA) 6:3, 6:7 (5:7), 6:2.
Čtyřhra - finále:
Arruabarrenaová, Beguová (Šp./Rum.) - Barthelová, Minellaová (Něm./Luc.) 6:3, 6:3.

Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít