Karolína Plíšková vyřadila na turnaji v Antverpách Lucii Šafářovou

Ve čtvrtfinálovém utkání na turnaji v Antverpách vyšla ze souboje dvou českých tenistek vítězně Karolína Plíšková. Svoji reprezentační kolegyni Lucii Šafářovou porazila ve dvou setech 7:6 a 6:3.

Karolína Plíšková zažila v Kanadě vítěznou premiéru ve Fed Cupu

Karolína Plíšková zažila v Kanadě vítěznou premiéru ve Fed Cupu | Zdroj: ČTK

První set byl velice vyrovnaný a trval téměř hodinu. Ani jedna hráčka neprohrála svůj servis a o vítězce první sady tak rozhodoval až tie-break.

Šafářová přitom měla ve druhém gamu tři brejkboly a v osmé hře další dva. Karolína Plíšková však dokázala všechny odvrátit a podání vždy udržela. Sama si během prvního setu ani jeden brejkbol nevypracovala.

Ve zkrácené hře pak měla pevnější nervy právě Plíšková. Vybojovala si dva setboly a druhý při servisu Šafářové proměnila.

Berdych si poradil s Monfilsem, v Rotterdamu si zahraje semifinále

Výsledek tie-breaku jako by poznamenal začátek druhého setu. Do něj mnohem lépe vkročila Plíšková, která si brzy vypracovala vedení 3:0. Stačil jí k tomu jediný brejkbol ve druhém gamu.

Do konce utkání už Plíškové stačilo uhlídat si podání, což se jí i podařilo. Šafářovou nepustila ani do jednoho brejkbolu a druhý set po třiatřiceti minutách ukončila čistou hrou. V semifinále se střetne se Španělkou Suarez Navarrovou.