Karolína Plíšková zvládla vstup do Prague Open, duel deblových spoluhráček vyhrála Hradecká

Druhým hracím dnem pokračovalo v pražské Stromovce hlavní soutěž tenisového Prague Open. Před přestávkou zaviněnou počasím zvládly do druhého kola postoupit nejvýše nasazená Karolína Plíšková a Lucie Hradecká, která porazila svou kolegyni ze čtyřhry Andreu Hlaváčkovou. Po nich vyhrály také Barbora Krejčíková, Lucie Šafářová, Barbora Strýcová a teprve šestnáctiletá Markéta Vondroušová.

Karolína Plíšková musela otáčet zápas s Pironkovovou

Karolína Plíšková musela otáčet zápas s Pironkovovou | Foto: Vojtěch Man

Nejvýše nasazená hráčka turnaje Karolína Plíšková se v prvním kole zdržela na kurtu necelou hodinu. V sychravém počasí povolila své soupeřce, Švýcarce Stefanii Vögeleové pouhé tři hry.

Během zápasu tradičně spoléhala na své tvrdé podání, ale celkem často se objevovala také na síti. Postup slaví po vítězství 6:1 a 6:2. Ve druhém kole se obhájkyně loňského vítězství utká s další Češkou Kateřinou Siniakovou, ta v minulém ročníku došla do semifinále.

Andrea Hlaváčková se do pavouka hlavní soutěže dostala až jako šťastná poražená z kvalifikace. Los prvního kola ji poslal do zajímavého souboje s deblovou parťačkou Lucií Hradeckou.

Ve vzájemném souboji olympijských medailistek z Londýna se Hlaváčková celý první set tlačila do brejkbolových šancí, ani jednu ale nevyužila. Zato Hradecká proměnila svou jedinou příležitost na konci setu. Její jediný brejkbol byl zároveň setbolem.

Povzbuzená Lucie Hradecká zahrála v úvodu druhého setu několik skvělých míčů, díky kterým prolomila podání soupeřky a dostala se do vedení 3:0. Sama se mohla na svůj téměř dvousetkilometrový servis spolehnout a po 70 minutách postupuje výsledkem 6:4 a 6:1.

Zápasy dalších Češek přerušil či odložil déšť. Pak Barbora Krejčíková porazila sedmou nasazenou Slovenku Dominiku Cibulkovou jednoznačně dvakrát 6:2.

Lucie Šafářová s Kolumbijkou Marianou Duque-Marinovou tak snadnou práci neměla. První set prohrála 3:6, následující dva však stejným poměrem ovládla a v osmifinále vyzve Hradeckou. Dál jde také teprve šestnáctiletá Markéta Vondroušová, která si ve dvou setech 6:3 a 6:2 poradila s Francouzkou Oceane Dodinovou.

Tenisový turnaj žen J&T Banka Prague Open (antuka, dotace 500 000 dolarů):

Dvouhra - 1. kolo:

Karolína Plíšková (3-ČR) - Vögeleová (Švýc.) 6:1, 6:3, Giorgiová (It.) - Wickmayerová (8-Belg.) 4:6, 6:1, 6:2, Krejčíková (ČR) - Cibulková (7-SR) 6:2, 6:2, Hradecká - Hlaváčková (obě ČR) 6:4, 6:1, Šafářová (2-ČR) - Duqueová (Kol.) 3:6, 6:3, 6:3, Vondroušová (ČR) - Dodinová (Fr.) 6:3, 6:2, Razzanová (Fr.) - Kingová (USA) 6:1, 4:6, 6:3, Puigová (Portor.) - Smitková (ČR) 6:2, 6:1. Strýcová (5-ČR) - Govorcovová (Běl.) 6:3, 7:5, Stosurová (4-Austr.) - Cirsteaová (Rum.) 3:6, 6:4, 6:2.

Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít