Kim Clijstersová potřetí triumfovala na tenisovém Turnaji mistryň

Belgická tenistka Kim Clijstersová porazila ve finále Turnaje mistryň v katarském Dauha světovou jedničku Caroline Wozniackou z Dánska 6:3, 5:7 a 6:3. Navázala tak na svá vítězství z let 2002 a 2003.

Belgičanka Kim Clijstersová s trofejí pro vítězku tenisového Turnaje mistryň

Belgičanka Kim Clijstersová s trofejí pro vítězku tenisového Turnaje mistryň | Zdroj: ČTK

Clijstersová z počátku finálové utkání Turnaje mistryň jasně opanovala. Úvodní sadu vyhrála nad Wozniackou 6:3 a ve druhé už vedla 4:1. Jenže světová jednička zabojovala, průběh setu otočila a poslala tak utkání do rozhodujícího třetího setu. I v něm začala nadějně, když vzala své Belgické soupeřce servis. Jenže brejk nedokázala potvrdit a nakonec prohrála 3:6.

Clijstersová zažívá letos velmi dobrou sezónu, zvítězila na grandslamovém US Open a také na dalších čtyřech turnajích. Triumf na Turnaji mistryň zažívá bývalá světová hráčka číslo jedna už potřetí ve své kariéře.

Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít