Klíč Berdycha k Turnaji mistrů? Zaváhání soupeřů a dobrý výkon v Basileji

Už tento týden si může Tomáš Berdych zajistit účast na štědře dotovaném Turnaji mistrů. Na světového tenistu číslo 6 mohou do Londýna posunout vlastní výkony v Basileji a také současná zaváhání konkurentů. Ti jsou aktuálně čtyři, včetně uzdraveného Američana Roddicka.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Berdych_Tomas.jpg

Do vyhřáté haly v Basileji přišel Andy Roddick v kulichu naraženém až po uši, ale že by tím naznačoval své přetrvávající zdravotní problémy, tak to ani náhodou.

Tento soupeř Tomáši Berdychovi narozdíl třeba od Rakušana Melzera nebo Francouze Tsongy před závěrečnými dvěma turnaji sezony neodpadne, přestože si z říjnového asijského turné přivezl zranění, a zhruba tři týdny odpočíval. ...

"Když jsem se vrátil domů, prvních osm devět dní jsem moc nehrál, pečoval jsem o své tělo, měl nějaká fyzická cvičení, tak abych se cítil lépe, a mohl tady hrát lépe, mám to alespoň v plánu." ...

Přehrát

00:00 / 00:00

Jaroslav Plašil o soupeřích Tomáše Berdycha

Prohlásil osmadvacetiletý Američan, který mimochodem tady v Basileji ve stejné hale debutoval v Davisově poháru.

"Jsou to ty největší vzpomínky na tohle místo, v roce 2001 jsem tady hrál svůj první zápas za Spojené státy, nemyslím si, že je to věc, kterou můžete jen tak zapomenout, byl to pro mě krásný zážitek."

Teď si chce Andy Roddick ve stejné hale užít návrat po zdravotní pauze a zároveň pohlídat účast v elitní osmičce pro Turnaj mistrů, kterou aktuálně uzavírá. Ale stejné plány má také třeba Tomáš Berdych už delší dobu na šesté pozici.

Českého tenistu dnes čeká v prvním kole dva-a-sedmdesátý hráč světa Němec Kamke, a protože přímí konkurenti na stejně dotovaném podniku ve Valencii zatím neztrácejí, musí Tomáš Berdych podobně jako Španělé Verdasco a Ferrer v prvním kole skoro nutně zvítězit.

Berdych má na devátého Verdasca k dobru 460 bodů, ale ještě 1500 jich je před londýnským vrcholem sezony ve hře.

Štěpánek prohrál v moskevském čtvrtfinále s Cuevasem
Tomáš Berdych v Šanghaji dohrál, končí také Rafael Nadal
Tenista Tomáš Berdych nezvládl první kolo US Open. Na turnaji končí

Jaroslav Plašil Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme