Klidnější tréninkový plán mezi zápasy Kvitové svědčí. Ve volném dni vynechává tenis a jde do fitka

Pro českou tenistku Petru Kvitovu to byla dlouho komplikovaná sezona, ale stále ještě může mít velmi dobré zakončení. Na US Open v New Yorku postoupila po výhře nad Svitolinovou z Ukrajiny do osmifinále, což se ji letos na žádném jiném grandslamovém turnaji nepovedlo. Navíc krátce před tím v Riu získala olympijskou medaili.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Petra Kvitová se na US Open dostala letos nejdál v grandslamovém turnaji | Foto: Reuters

Na americký kontinent cestovala Petra Kvitová dlouhá léta bez velkých očekávání a vzhledem k těžkým klimatickým podmínkám i s jistými obavami, ale v nejsložitější sezoně je najednou všechno obráceně.

„Už si myslím, že je to lepší. Letos jsem vynechala Cincinnati, což je asi můj nejneoblíbenější turnaj z celého roku, protože tam je opravdu hodně vlhko a nehraje se mi tam úplně nejlíp. Možná i to k tomu pomohlo, že jsem tam nemusela jet a neztratila jsem nic na tom sebevědomí, které jsem měla po Riu. Trošku jsem se bála, jak bude vypadat New Haven a US Open po emočním výpadku v Riu, kdy jsem byla hodně vyčerpaná. Jsem ráda, že to je zpět - bojovnost a emoce jsou a přijde mi, že to je docela dobré,“ těší Petru Kvitovou.

Přehrát

00:00 / 00:00

Petra Kvitová má za sebou komplikovanou sezonu. Na US Open zatím dosáhla na svůj nejlepší letošní grandslamový výsledek a ještě nekončí

Také loni uhrála svůj nejlepší grandslamový výsledek Petra Kvitová až v New Yorku, ale minulý rok byl specifický vzhledem k dlouhotrvajícím zdravotním potížím české tenistky. Kvůli tomu ale zavedla se svým týmem klidnější tréninkový plán mezi zápasy a tento model, jak se zdá, se osvědčil.

„Možná jsem konečně přišla na to, jak to tady mám dělat. Když je den volna, tak nejezdím na tenis a spíš si vždycky udělám nějaké fitko na hotelu a fakt to začínám mít od loňska docela ráda,“ říká.

V přelidněném New Yorku (v nejtěžších klimatických podmínkách pro sportovce s astmatickými potížemi) dosahuje nejlepšího grandslamového výsledku v tomto roce. Zatímco do US Open posbírala v této sezoně na turnajích velké čtyřky pouhé čtyři výhry, což je nejméně od roku 2009, teď v Americe se po vítězství ve dvou setech nad Svitolinovou z Ukrajiny raduje ze třetí newyorské.

Už v Kanadě hrála Petra Kvitová solidně, v Brazílii svůj vzestup potvrdila bronzovou olympijskou medailí a přes zdravotní potíže si formu podržela i pro turnaje na východě Spojených států, pro ten menší přípravný v New Havenu i pro ten důležitější grandslamový. „Jsem ráda, že od toho Montrealu a Ria, kdy mě to trochu nakoplo, a můžu v tom pokračovat.“

Jaroslav Plašil, Nikola Šrámková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme