Konečně jsem zlomil sérii prohraných tie-breaků, liboval si tenista Berdych

Tenista Tomáš Berdych se dočkal poprvé v kariéře účasti ve čtvrtfinále US Open. Ve 4. kole si poradil se Španělem Almagrem po setech 7:6, 6:4, 6:1 a zahraje si proti Švýcarovi Rogeru Federerovi - prvnímu hráči světa.

Tomáš Berdych se po vítězném 1. kole na US Open podepisoval fanouškům

Tomáš Berdych se po vítězném 1. kole na US Open podepisoval fanouškům | Zdroj: Reuters

Po postupu z osmifinále mluvil v New Yorku s Tomášem Berdychem reportér Jaroslav Plašil.

Tomáši, jaká je to radost, když má člověk nějaký plán a strategii, se kterou jde do zápasu a ona vyjde?

Je to to nejlepší, co může být. Když člověk strategii má, nefunguje a dopadne to dobře, tak je to furt dobré. Jsem hlavně rád, že se povedl první set, zlomil jsem šňůru tie-breaků, které jsem nemohl dlouho vyhrát. Kluci mi to včera připomněli. Stejně bych za začátek roku neměnil. Klidně bych jeden vyhraný set vyměnil za tři prohrané.

00:00 / 00:00

Rozhovor Tomáše Berdycha s reportérem Jaroslavem Plašilem

Byl první set vyhraný v tie-breaku klíčem k úspěchu? Oživil jste vzpomínky třeba z Melbourne, kde jste právě ve zkrácené hře utkání zlomil?

Byl, ale když jsem do utkání šel, tak jsem předtím viděl jeho výsledky, ve kterých se opíral o servis a hrál tie-breaky, chtěl jsem si podržet servis co nejdéle. Chtěl jsem si vypracovat nějakou šanci a pak se ji chopit. V tie-breaku přišla první a hned jsem ji využil. On pak šel víc dolů.

Co vaše sebevědomí?

Na začátku jsem si přál do 1. kola jiný los, ale zpětně to bylo to nejlepší, co mě mohlo potkat. Nastartovalo mě to, byla to dobrá zkouška. Hned na úvod těžký test. Když člověk dva, tři zápasy zvládne a pak přijde těžší soupeř, tak to může být náročnější. Když je to zpočátku moc jednoduché, tak pak člověk nemusí obtížnější situace zvládnout, protože na to nebyl zvyklý. Já to měl za sebou a byla to velká výhoda.

Čeká vás vysněný zápas proti Rogeru Federerovi, který měl do čtvrtfinále volnou cestu. Bude to jeho výhoda?

Těžko říct, zda to u něj bude hrát nějakou roli. Je ten typ, který má radši den volna a může si odpočinout. Já mám radši druhou variantu, protože zápasový rytmus musím mít. Těžko říct, jak to bude působit na něj, ale myslím si, že nepřipadá v úvahu, aby mu to uškodilo.

Jaroslav Plašil, Jakub Kanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít