Kotyza: Petra potřebuje více času na oddech a kvalitní trénink

Sice měl mít volno, a možná i větší odstup, ale nakonec bylo všechno jinak. Osobní trenér Petry Kvitové David Kotyza se před časem vzdal funkce týmového kouče ve Fed Cupu, ale v hledišti při zápasech v německém Stuttgartu seděl. A byl hodně nervózní, pochopitelně hlavně při utkáních české jedničky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

David Kotyza s Petrou Kvitovou na Hopman Cupu | Foto: Pavel Lebeda - Česká sportovní

Jak jste viděl zápas Petry proti Liscké, už to bylo klidnější než včera?

Nevěděl jsem, jak se na ní podepíše včerejší náročný zápas a ten začátek odpovídal tomu, že to měla náročné. Utkání bylo oboustranně nervózní a Petra se nedokázala dostat do returnu. Já jsem ale věřil, že když se do něj dostane, tak že to vyhraje. Naštěstí se to zlomilo na konci druhého setu a pak už byla lepší hráčkou. Není teď úplně v optimální formě. Má nějaké zdravotní problémy, ale takovéto zápasy dokáže vyhrát a to je důvod, proč je tam, kde je.

Zdálo se, že ve třetím se tu se už dostávala ke své hře. Už v něm bylo i více vítězných míčků a snaha jít si pro ně ….

Přehrát

00:00 / 00:00

David Kotyza v rozhovoru s Jaroslavem Plašilem po postupu Česka do semifinále Fed Cupu

Myslím si, že byla i v takové lepší psychické pohodě od závěru druhého setu. Věděla, že když bude hrát svou hru, tak že ji porazí. Jsem rád, že to takhle dopadlo. Ona toho má teď strašně moc a uvědomuje si, že když je první hráčka a leží to na ní, tak už každý očekává, že Kvitová udělá dva body. To je na jednu stranu příjemné, že ostatní vědí, že je dobrá, na druhou stranu ale zavazující, protože když se jí nevede, tak musí strašně moc bojovat na hranici svých sil.

Je to možná kacířská myšlenka, ale stalo by se hodně, kdyby třeba Petra prohrála zápas s Lisickou?

Zažili jsme spolu už řadu situací, kdy se dostala po dobrém výsledku do takového útlumu a prohrála řadu zápasů v kuse. Ale zase se z toho dokázala vyhrabat. Ta doba, kdy nějaký zápas prohraje, určitě přijde a to bude zase prostor se posunout o kousek výš. Neviděl bych to tak tragicky. Myslím, že ji nějaká prohra jen tak nezlomí, má strašně velkou vnitřní motivaci.

Na programu je teď řada turnajů, jak se budete připravovat?

To je otázka ne debatu. Já nevím, v jakém je stavu. Pokud nebude úplně zdravotně v pořádku, tak se naskýtá otázka nějaké redukce turnajů, které ji čekají. Sezona je dlouhá a nechceme, aby se zavařila někde v půlce února. Teď se o tom pobavíme a uvidíme, jestli nějaký ten turnaj vypustí.

To se tedy týká těch nejbližších, kterými jsou Katar a Dauhá?

Ano, přesně tak. Petra potřebuje nějaký čas na oddech a kvalitní trénink. Toho se nám do této chvíle moc nedostávalo z různých důvodů, ať už zdravotních nebo společenských, času je prostě méně, není to ideální.

Jaroslav Plašil, Štěpán Pokorný Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme