Koukalová a Siniaková postoupily v Katovicích do 2. kola, nedařilo se Smitkové

Vítězně vstoupily do tenisového turnaje v Katovicích Klára Koukalová a Kateřina Siniaková. Koukalová porazila ve dvou setech v 1. kole Chorvatku Martičovou, Siniaková vyřadila v třísetové bitvě Španělku Torro-Florovou. Naopak se nedařilo Tereze Smitkové, která nestačila na Němku Witthöftovou a prohrála 2:6, 2:6.

Klára Koukalová postoupila na turnaji v Katovicích do 2. kola

Klára Koukalová postoupila na turnaji v Katovicích do 2. kola | Zdroj: Reuters

O zisk prvního gamu se Koukalová se svojí soupeřkou dlouho přetahovaly, ale nakonec česká tenistka udržela podání a vzápětí sebrala servis své soupeřce.

Pak sice také svoje podání jednou neudržela, ale podařilo se jí odskočit na rozdíl tří gamů a první sadu už dotáhla bez problémů k vítězství 6:2.

Ve druhém setu se ani jedné hráčce nedařilo na podání. Koukalové ztratila servis třikrát, její soupeřka dokonce čtyřikrát. V rozhodující desáté hře si česká tenistka vytvořila postupně čtyři mečboly než zápas po hodině a 14 minutách ukončila.

Po prvním prohraném setu se podařilo otočit průběh zápasu Kateřině Siniakové se Španělskou Torro-Florovou. Ve druhém setu přitom už česká tenistka prohrávala 0:4.

Pak se však zlepšila na servisu, do konce druhé sady ani jednou při svém podání nezaváhala, dokázala odvrátit jeden mečbol soupeřky a set vyhrála 7:5.

Kvitová už trénuje na Fed Cup. Vzala jsem si dovolenou, vysvětluje pauzu

Rozhodující sada už byla plně v režii Siniakové, která od stavu 2:2 vyhrála čtyři gamy v řadě, proměnila hned první mečbol a po dvou hodinách a 15 minutách se radovala z postupu do 2. kola.

Tereze Smitkové se nepodařil vstup do zápasu, když s Witthöftovou brzy prohrávala 0:5. Pak sice vyhrála dva gamy v řadě, ale to bylo z její strany vše. Po 34 minutách se radovala německá hráčka ze zisku první sady v poměru 6:2.

Druhý set byl vyrovnaný do stavu 2:2. V páté hře si Witthöftová udržela servis a v následujícím gamu sebrala podání Smitkové. Češka pak prohrála i další dvě hry a tím i druhý set 2:6.

Tenisový turnaj žen v Katovicích

Dvouhra - 1. kolo: Koukalová (ČR) - Martičová (Chorv.) 6:2, 6:4, Linetteová (Pol.) - Friedsamová (Něm.) 7:6 (7:5), 6:4, Witthöftová (Něm.) - Smitková (ČR) 6:2, 6:2, Flipkensová (7-Belg.) - Becková (Něm.) 6:4, 6:1, Siniaková (ČR) - Torro-Florová (Šp.) 4:6, 7:5, 6:2, Kuličkovová (Rus.) - U. Radwaňská (Pol.) 6:0, 6:1.

Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít