Koukalová ani Hlaváčková nepostoupily do čtvrtfinále turnaje v Hertogenboschi

České tenistky Klára Koukalová i Andrea Hlaváčková prohrály osmifinálové zápasy na turnaji v Hertogenboschi. Koukalová nestačila na Němku Beckovou a Hlaváčková podlehla ve dvou setech Srbce Jankovičové.

Klára Koukalová postoupila na turnaji v Katovicích do 2. kola

Klára Koukalová postoupila na turnaji v Katovicích do 2. kola | Zdroj: Reuters

Koukalové se v prvním setu vůbec nedařilo na podání a ani jednou svůj servis nevyhrála. Její soupeřka dokázala alespoň jednou svoje podání získat a díky tomu vyhrála 6:4.

Také vstup do druhého setu zvládla mnohem lépe Becková, která se dostala do vedení 3:0, ale Koukalová se vrátila do hry a vyrovnala na 4:4. V desátém gamu ale nezvládla servis, Becková si vybojovala jeden brejkbol a ten dokázala proměnit.

Andrea Hlaváčková vstoupila do utkání s Jankovičovou velice špatně. Od stavu 1:1 neuhrála ani jeden game a po 24 minutách prohrála první set 1:6.

Druhý set byl mnohem vyrovnanější a o jeho výsledku se rozhodlo v pátém gamu. Jankovičová si při podání Hlaváčkové vynutila jeden brejkbol a dokázala ho využít. V desáté hře pak při svém podání proměnila Italka druhý mečbol a zápas vyhrála 2:0 na sety.

Výsledky tenisového turnaje mužů a žen v Hertogenboschi

Muži:
Dvouhra - 2. kolo: Goffin (2-Belg.) - J. Melzer (Rak.) 7:6 (7:2), 6:2, Marčenko (Ukr.) - Sousa (8-Portug.) 6:3, 7:6 (7:2).

Ženy:
Dvouhra - 2. kolo: Jankovičová (2-Srb.) - Hlaváčková (ČR) 6:1, 6:4, Becková (Něm.) - Koukalová (ČR) 6:4, 6:4.

Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít