Kristýna Plíšková zastínila svou sestru. Ve Wimbledonu dosáhla na životní výsledek

Tenisoví fanoušci byli v posledních letech zvyklí hlavně na velké výkony Karolíny Plíškové. Na nejslavnějším turnaji světa ve Wimbledonu je ale ohromuje Kristýna, která se snaží svou úspěšnější sestru dohnat.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kristýna Plíšková poprvé v kariéře postoupila na seniorském grandslamu do 3. kola | Zdroj: ČTK

„Z mého pohledu je jen otázkou času, kdy Kristýna za Karolínou vyletí,“ předeslala letos na konci února Zuzana Rolenčíková, která učila sestry Plíškovy v Litvínově a poté v Lounech tenisovým základům.

„Už jen že Kristýna ví, že to ségra dokázala, je obrovské plus pro to, aby tam mohla být také,“ říkala tenisová trenérka v době, kdy obě hráčky dělila stovka míst ve světovém žebříčku.

Přehrát

00:00 / 00:00

Tenistka Kristýna Plíšková má oporu v trenérovi Ivo Minářovi. Má se mnou svatou trpělivost, tvrdí

To zatím zůstává stejné, ale pokud by se ve Wimbledonu Kristýně Plíškové povedla ještě jedna výhra, vešla by se bohatě do první stovky. Pak by se zase mohla pravidelněji potkávat na turnajích se zatím úspěšnější sestrou Karolínou a třeba i vyletět vzhůru.

„Je to boj, zápasů je spousta. Je to hodně o hlavě a už mi několikrát chyběl kousek. Doufám, že tímhle se to trochu otočí,“ věří Kristýna Plíšková, která prý byla o něco talentovanější, takže byla možná malý krůček napřed. Karolína to ale zase doháněla větší pílí.

Můj nejlepší zápas, raduje se Kristýna Plíšková po postupu do 3. kola

Číst článek

Kromě toho, že Kristýna drží raketu v levé a Karolína v pravé ruce, moc rozdílů ve hře prý ale mezi dvojčaty nikdy nebyl. Ostatně, i grandslamovou juniorku ovládly jen velmi krátce po sobě, ve stejném roce.

„Obě spoléháme na servis, a když to jde, snažíme se hrát rychle. Navíc se i podobně hýbeme,“ pozoruje Kristýna Plíšková.

Kristýna Plíšková získala ve Wimbledonu svou životní výhru | Foto: Reuters

A podobné je to možná také s trenéry, kteří jsou v obou případech velmi klidnými typy. Jak Jiří Vaněk kouč Karolíny, tak Ivo Minář, který pomáhá Kristýně.

„Potřebuji klid a Ivo za mnou opravdu stojí. Vím, že mi věří, což je velká pomoc. Má se mnou svatou trpělivost, teď je ale určitě rád, že jsem vyhrála. Vrací se mu, co všechno pro mě udělal,“ přiznává 23letá tenistka, kterou na nejslavnějším turnaji světa česká boj o postup do osmifinále.

Tak daleko zatím ještě na grandslamu v ženské dvouhře nebyla ani jedna ze sester.

Tenisový grandslamový turnaj Wimbledon 2015 | Foto: ČTK

Jaroslav Plašil, Petr Hašek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme