Kromě Kvitové postoupila do třetího kola Roland Garros i Zakopalová

Česká tenistka Petra Kvitová lehce postoupila do třetího kola grandslamového Roland Garros, když ve svém druhém vystoupení na turnaji hladce porazila Urszulu Radwaňskou z Polska 6:1 a 6:3. Dál jde po třísetové výhře nad Ruskou Kirilenkovou také Klára Zakopalová. Končí naopak Lukáš Rosol.

Je to tam! Klára Zakopalová poprvé v životě postoupila v Paříži do třetího kola

Je to tam! Klára Zakopalová poprvé v životě postoupila v Paříži do třetího kola | Zdroj: Reuters

Petra Kvitová nedala devadesáté hráčce světa sebemenší šanci. V prvním setu sice prohrávala 0:1, ale potom vyhrála sedm gamů za sebou, i když ve třetím musela odvracet tři brejkboly.

Ve druhé sadě stačilo české tenistce proměnit jeden z pěti brejkbolů, přičemž soupeřku tentokrát nepustila k jedinému. Utkání s mladší ze sesterského dua Radwaňských ukončila po sedmdesáti minutách při druhém mečbolu.

O účast v osmifinále se Petra Kvitová utká s Ninou Bratčikovou z Ruska, 108. hráčkou světa.

00:00 / 00:00

S Lukášem Rosolem mluvil v Paříži Jan Šmíd

Úspěšná byla také Klára Zakopalová, která si třetí kolo na Roland Garros zahraje poprvé v životě. Šestnáctou nasazenou Marii Kirilenkovou zdolala v třísetovém dramatu 6:4, 3:6 a 6:3.

Duel byl plný zvratů a s tím souvisejících prolomených podání. Z celkových 28 gemů jich dokonce více než polovinu - patnáct - uhrály tenistky na returnu. Ruska vedla v prvním setu už 4:0, ale Zakopalová šesti hrami v řadě sadu otočila. Podobně napínavý byl i zbytek duelu, který trval téměř dvě a půl hodiny.

S Paříží se naopak loučí Lukáš Rosol, který předvedl jen dva solidní sety, a loňský výsledek tak nezopakuje. V první a třetí sadě to proti Argentinci Juanu Monakovi dotáhl do tiebreaku, jenže oba prohrál a ve druhém setu navíc inkasoval potupného kanára, a tak se s Roland Garros loučí o kolo dříve než před rokem.

"První set jsem měl vyhrát, hrálo by se mi pak určitě líp s jedním setem v zádech. A druhý set by pak podle mě neprobíhal tak, jak probíhal. Myslím, že se s ním určitě dalo hrát, 0:3 to nemělo skončit, měl jsem uhrát lepší výsledek," řekl po zápase Lukáš Rosol.

Američan John Isner potvrdil, že si libuje v maratonských duelech. Na rozdíl od předloňského Wimbledonu ale v Paříži tentokrát prohrál, domácímu Paulu-Henrimu Mathiemu podlehl 7:6, 4:6, 4:6, 6:3 a 16:18 po pěti hodinách a jednačtyřiceti minutách. Společně tak odehráli druhý nejdelší zápas v historii Roland Garros. Primát drží Francouzi Fabrice Santoro a Arnaud Clément, kteří v roce 2004 hráli 6 hodin a 33 minut.

Samotný Isner před dvěma lety sehrál ve Wimbledonu vůbec nejdelší zápas tenisové historie, když Francouze Nicolase Mahuta porazil po 11 hodinách a pěti minutách 6:4, 3:6, 6:7, 7:6, a 70:68. Zápas se tehdy i kvůli tmě a dešti hrál celkem tři dny.

Tenisový grandslamový turnaj French Open (antuka, dotace 18,7 milionu eur):

Dvouhra mužů - 2. kolo:
Mónaco (13-Arg.) - Rosol (ČR) 7:6 (7:4), 6:0, 7:6 (7:5), Murray (4-Brit.) - Nieminen (Fin.) 1:6, 6:4, 6:1, 6:2, Tsonga (5-Fr.) - Stebe (Něm.) 6:2, 4:6, 6:2, 6:1, Ferrer (6-Šp.) - Paire (Fr.) 6:3, 6:3, 6:2, Raonic (19-Kan.) - Levine (USA) 6:4, 7:5, 6:2, Giraldo (Kol.) - Tomic (25-Austr.) 6:4, 6:1, 6:3, Goffin (Belg.) - Clément (Fr.) 3:6, 7:6 (7:2), 0:6, 6:2, 6:1.

Dvouhra žen - 2. kolo:
Kvitová (4-ČR) - U. Radwaňská (Pol.) 6:1, 6:3, Zakopalová (ČR) - Kirilenková (16-Rus.) 6:4, 3:6, 6:3, Pavljučenkovová (22-Rus.) - Czinková (Maď.) 4:6, 6:3, 6:3.

Jan Šmíd, Tereza Jelínková, Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít