Kvalifikaci jsem zvládla, teď chci do druhého kola, říká před AO Hlaváčková

3 muže a 9 žen bude mít nakonec český tenis ve dvouhrách na Australian Open. Andrea Hlaváčková dokázala vyhrát všechna tři kvalifikační kola, a po vítězství nad Garciaovou z Francie dvakrát 6:4 postoupila do hlavní soutěže. V prvním kole se Hlaváčková utká s devětadvacátou nasazenou Nadjou Petrovovou z Ruska.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Andrea Hlaváčková rozdává podpisy tenisovým fanouškům | Foto: Jaroslav Plašil | Zdroj: Český rozhlas

Andreo, postoupila jste jako jediný český tenista z kvalifikace, takže ten počet je i s vámi celkem 12. Jak se cítíte po postupu?

Byla jsem strašně nervózní a jsem ráda, že už to je za mnou. Byla to taková zvláštní nervozita. Ale zvládla jsem to. Soupeřka byla strašně rychlá, na to nejsem zvyklá. Spíš jsem já ta, která tlačí. Ale asi bych na sebe neměla být tak přísná. Jsem spokojená.

V té kvalifikaci najdeme i pár známějších jmen. Cítíte, že je čím dál těžší se prokousávat kvalifikací?

Rozhodně. Já si myslím, že poslední dobou se ty žebříčky strašně moc míchají a třeba holky, které byly v top 50, jsou teď na 200. místě. A můžete narazit nejen v kvalifikaci na dobré tenistky, ale i na menších turnajích. Já jsem jednou hrála turnaj, a když jsem si představovala protihráčky, tak byly všechny do top 100. Je hodně těžké se tedy dostat do hlavní fáze, protože tři kola jsou docela dost.

Přehrát

00:00 / 00:00

Jaroslav Plašil si po úspěšné kvalifikaci na Australian Open povídal s Andreou Hlaváčkovou

Postoupila jste do hlavní soutěže. Jste už spokojená nebo chcete ještě výš?

Budu spokojená, až dosáhnu svého nejlepšího výsledku, což by byly dvě kola v hlavním turnaji. Ale samozřejmě teď jsem spokojená také, protože jsem dokázala, že patřím do hlavní fáze. Hrozně chci postoupit přes první kolo, aby mi to rozjelo sezónu v tom pravém světle.

Na to potřebujete být zdravá. Minule jste říkala, že máte problémy se zády, už je to lepší?

Dneska to bylo o dost lepší. Ale měla jsem i nějaké hydratační problémy, takže to možná bylo způsobeno i tím. Myslím si, že ten den volna mi teď hodně pomůže a budu fit, protože kvalda je super rozehrávka.

Jaroslav Plašil Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme