Kvitová a Berdych mají na Hopman Cupu věrné fanoušky

Petra Kvitová a Tomáš Berdych porazili na úvod Hopmanova poháru Bulharsko 2:1 na zápasy. Oba čeští tenisté zvládli svoje zápasy ve dvouhře, bulharský pár pak vyhrál čtyřhru, ve které už o nic nešlo. Počínání favorizovaného českého páru sledovalo přímo v australském Perthu i několik českých fanoušků.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Čechoaustralané Zdena a Stan Menšíkovi, fanoušci českých tenistů

Čechoaustralané Zdena a Stan Menšíkovi, fanoušci českých tenistů | Foto: Jaroslav Plašil | Zdroj: Český rozhlas

Manželé Menšíkovi žijí v australském Perthu už 28 let. Vzali se v Jižní Africe a sami sebe řadí spíše ke světoobčanům. K českým kořenům se ale hrdě hlásí, což jste mohli v aréně Burswood Dome dobře poznat, jen co jste spokojené důchodce zahlédli.

Na zádech vlajky, na hlavě papírové klobouky speciálně vyrobené k zápasům Petry Kvitové a Tomáše Berdycha.

Přehrát

00:00 / 00:00

Petra Kvitová s Tomášem Berdychem mají na Hopman Cupu věrné příznivce

„Udělala jsem návrh a manžel to honem rychle vyrobil,“ říkají Zdena a Stan Menšíkovi.

On překladatel, který navštívil 154 světových států, ona zase známá tím, že kdysi v Kapském Městě pracovala pro vyhlášeného jihoafrického chirurga Christiaana Barnarda, který jako první na světě úspěšně provedl transplantaci srdce.

„Pracovala jsem u něj, abyste věděl, to je ten známý doktor přes srdce, dělal první operaci. Teď žijeme tady a šest měsíců cestujeme.“

„A co vy a tenis?“ ptám se manželského páru.

„To je nejlepší sport! Jsme hrdí, že jsou Češi tak dobří.“

Manželé Menšíkovi se i proto v létě chystají do Londýna, nejprve na Wimbledon a pak i na olympijské hry. Ale pokud jde o setkání s českými tenisty, už teď se alespoň polovičce páru jedno přání částečně splnilo. Radiožurnál byl u toho, když se obě dámy setkaly.

„Všechno nejlepší v novém roce, jenom a jenom úspěchy,“ potřásly si rukou Petra Kvitová, a její obdivovatelka Zdena Menšíková.

Ztracený debl

Petra Kvitová a Tomáš Berdych zvládli své zápasy ve dvouhře, když porazili Pironkovovou s Dimitrovem.

Bulharský pár pak ovládl čtyřhru, ve které už ale o nic nešlo, kde český pár vyhrál první set bezpečně 6:2, druhý ale ztratil 3:6. V rozhodujícím supertie-breaku odvrátilo bulharské duo tři české mečboly a zvítězilo 11:9.

Další zápasy ve skupině A odehrají Petra Kvitová s Tomášem Berdychem ve středu. Utkají se s americkou dvojicí Bethanie Matteková-Sandsová, Mardy Fish.

Hopmanův pohár, tenisový turnaj smíšených dvojic v Perthu (Austrálie):

Skupina A: ČR - Bulharsko 2:1

Kvitová - Pironkovová 6:4, 6:2, Berdych - Dimitrov 6:4, 6:7 (8:10), 6:3. Kvitová, Berdych - Pironkovová, Dimitrov 6:2, 3:6, 9:11.

Jaroslav Plašil, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme