Kvitová a Berdych společně vstoupí do Hopman Cupu

Naposledy před osmnácti lety se českým tenistům povedlo vyhrát Hopmanův pohár, trofej, o kterou každý rok bojují smíšené páry. Konkrétně se to podařilo Janě Novotné a Petru Kordovi, na které se teď budou snažit navázat Petra Kvitová a Tomáš Berdych.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tenista Tomáš Berdych na Turnaji mistrů | Foto: ČTK

Petra Kvitová je světovou dvojkou, Tomáš Berdych je na žebříčku ATP sedmý – v kombinaci jde o nejsilnější duo, a český pár tak patří k největším favoritům na celkové vítězství.

„Právě tak je to tady všeobecně vnímáno. Na novináře tady čekaly odpovědi českých tenistů – a takový servis nabídli pořadatelé tady v Perthu pouze u českého páru, i tím dali najevo, koho považují za největší favority,“ potvrzuje reportér Radiožurnálu Jaroslav Plašil, který bude celý Hopman Cup sledovat přímo na místě.

Přehrát

00:00 / 00:00

S reportérem Jaroslavem Plašilem mluvil o Hopman Cupu moderátor Petr Král

„Pocit, že Petra Kvitová s Tomášem Berdychem jsou největšími favority, jsem získal hned na letišti. Když se kontroloři podívali do mého pasu, okamžitě podotkli, že určitě jedu na Hopmanův pohár, když jsou čeští tenisté teď tak dobří. A tohle se mi přihodilo už několikrát,“ přidává osobní postřehy Plašil.

Oba čeští hráči přitom vnímají Hopmanův pohár velice prestižně, to ale platí i o všem ostatních zúčastněných.

„Když se tady v hale rozhlédnete po chodbě a vidíte staré fotografie a plakáty, tenisté se na nich opravdu hodně radují. Vidět je to i na tok z roku 1994, kdy tady zvítězili Jana Novotná a Petr Korda.“

Petra Kvitová a Tomáš Berdych teď mohou tento pár napodobit v turnaji, na němž mohou hrát naprosto uvolněně, protože v něm nesbírají body do žebříčku.“

„Petr Kvitovou může těšit i to, že se lepší její zdravotní stav poté, co ji v závěru roku trápilo lehčí zranění achillovky. Navíc má konečně za sebou maratón společenských akcí, které byly daní za její vynikající sezonu,“ přibližuje Jaroslav Plašil.

České duo vstoupí do turnaje v noci na pondělí zápasem proti Bulharům, ve skupině se pak ještě utkají s Američany a Dány.

Tereza Jelínková, Petr Král Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme