Kvitová a Šafářová v Dauhá postoupily, Karolína Plíšková vypadla

České tenistky Petra Kvitová a Lucie Šafářová postoupily v katarském Dauhá do čtvrtfinále. Šafářová porazila ve třech setech Rusku Makarovovou, Kvitové soupeřka Jankovičová ze Srbska ve druhém setu za stavu 1:1 odstoupila. Osmifinále bylo konečnou pro Karolínu Plíškovou, která nestačila na Španělku Suarez Navarrovou.

Petra Kvitová v utkání s Madison Keysovou ve 3. kole Australian Open

Petra Kvitová v utkání s Madison Keysovou ve 3. kole Australian Open | Zdroj: Reuters

Kvitová v prvním setu dvakrát ztratila podání, přesto sadu získala poměrem 6:3. Její soupeřka se totiž při servisu vyloženě trápila a ztratilo ho hned třikrát.

Ve druhém setu pak za stavu 1:1 z utkání odstoupila. Kvitová tak postoupila do čtvrtfinále, ve kterém může se utká se Španělkou Suarez Navarrovou. Ta porazila ve dvou setech Karolínu Plíškovou.

O vítězce první sady rozhodoval až tiebreak, protože obě hráčky výborně podávaly. Plíšková dokonce nepustila soupeřku ani k jedinému brejkbolu. Tiebreak však ovládla Španělka poměrem 7:2.

Druhý set byl podobný tomu prvnímu až do desátého gamu. V něm dokázala Suarez Navarrová sebrat Plíškové podání, když se dostala do vedení 40:15, vypracovala si dva mečboly a ten druhý proměnila.

Tomáš Berdych porazil Bolelliho a postoupil v Dubaji do čtvrtfinále

Lucie Šafářová se proti 5. hráčce žebříčku WTA mohla opřít o výborné podání. Během zápasu ztratila servis pouze jednou ve druhém setu. V první sadě sice prohrála první game, ale pak získala pět her v řadě a set dotáhla do vítězného konce.

Ve druhém setu ztratila každá hráčka jednou servis a rozhodovalo se v tiebreaku. V něm byla úspěšnější ruská tenistka, která proměnila druhý setbol a zkrácenou hru vyhrála 7:5.

Třetí set se rozhodoval ve čtvrtém gamu, kdy si při podání Makarovové vypracovala Šafářová postupně čtyři brejkboly a nakonec odskočila soupeřce na 3:1.

Za stavu 5:3 měla česká tenistka první možnost utkání ukončit, ale mečbol při podání soupeřky neproměnila. Vzápětí si při svém podání vypracovala další čtyři mečboly a ten čtvrtý už byl vítězný. Ve čtvrtfinále se Šafářová střetne s vítězkou zápasu mezi Kazachstánkou Diyasovou a Němkou Petkovičovou.

Tenisový turnaj žen v Dauhá (tvrdý povrch, dotace 731.000 dolarů):

Dvouhra - 2. kolo: Kvitová (1-ČR) - Jankovičová (Srb.) 6:3, 1:1 skreč, Šafářová (ČR) - Makarovová (5-Rus.) 6:2, 6:7 (5:7), 6:3, A. Radwaňská (4-Pol.) - Pennettaová (It.) 6:1, 6:1, Suárezová (9-Šp.) - Karolína Plíšková (ČR) 7:6 (7:2), 6:4, Azarenková (Běl.) - Svitolinová (Ukr.) 6:3, 6:7 (4:7), 6:1.

Čtyřhra - 1. kolo: Krajiceková, Záhlavová-Strýcová (Niz./ČR) - Görgesová, Grönefeldová (Něm.) 6:1, 6:4.

Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít