Kvitová a Smitková postoupily v Paříži do 2. kola. Skončili Veselý, Koukalová i Hlaváčková

Dvě a půl hodiny se světová čtyřka Petra Kvitová trápila v prvním kole French Open s Marinou Erakovicovou. Soupeřku z Nového Zélandu nakonec po dvě a půlhodiny dlouhém boji porazila ve třech setech. Postoupila i Tereza Smitková, napak se s turnajem rozloučil Jiří veselý, který nestačil na Argentince Mayera.

Petra Kvitová se v Paříži probojovala do druhého kola

Petra Kvitová se v Paříži probojovala do druhého kola | Zdroj: Reuters

V úvodu prvního setu se Petře Kvitové nedařilo při vlastním podání, čtyři brejkboly ještě odvrátila, při tom pátém ale odevzdala servis dvojchybou a Marina Erakovicová vedla 4:2. Česká nasazená čtyřka ale zareagovala čtyřmi vyhranými hrami v řadě a po 54 minutách vyhrála první set.

Nejistota Petry Kvitové při vlastním podání se projevila i ve druhém setu, kdy svůj servírovací gem ztratila hned třikrát. V posledním případě reagovala nevynucenou chybou na setbol soupeřky a po hodině a 40 minutách Marina Erakovicová vyrovnala.

V rozhodujícím setu si Češka vybojovala dva brejky, které ale následně nedokázala potvrdit, až napotřetí, při stavu 5:4, získala své podání a celý zápas čistou hrou. Vítězství 6:4, 3:6 a 6:4 slaví po téměř dvou a půl hodinách hry.

Na kurtu č. 10 měla méně práce Tereza Smitková. Devatenáctiletou Američanku Taylor Townsendovou prazila při svém debutu na French Open za hodinu a 11 minut 6:3, 6:4. Ve druhém kole na ni čeká Švýcarka Bacsinszka.

Veselý bojoval čtyři hodin, ale nakonec se radoval soupeř

Čtyřhodinovou bitvu svedl v úvodním kole Jiří Veselý s Argentincem Mayerem. První set zvládl lépe český tenista, který dvakrát prolomil soupeřovi podání a sám byl na servisu sotprocentní.

O výsledku druhé sady rozhodoval tiebreak. V něm si vypracoval Mayer dva setboly a druhý dokázal proměnit. Ve třetím setu si jediný brejkbol uhrál argentinský tenista a stačilo mu to k zisku sady v poměru 6:3.

Veselý zabojoval v závěru čtvrtého setu. Za stavu 6:5 se při servisu soupeře dostal do vedení 40:15 a hned první setbol využil. Rozhodující set byl ale v režii Argentince, který od stavu 2:2 vyhrál čtyři gamy a tím pádém celý zápas.

Překvapivě ve dvou setech prohrála Klára Koukalová s Dankou Koviničovou z Černé Hory. O vítězce prvního setu rozhodl šestý game, ve kterém přišla česká hráčka o podání.

Druhou sadu rozhodovala až zkrácená hra. V ní si za stavu 6:4 vypracovala Koviničová mečbol, který také proměnila.

Težký los potkal v úvodním kole Andreu Hlaváčkovou, která narazila na nejlepší hráčku světa Serenu Williamsovou.

V obou setech také byla vidět větší kvalita na straně Američanky, která vyhrála jasně ve dvou setech.

Tenisový grandslamový turnaj French Open v Paříži (antuka, dotace 26,928.600 eur):
Muži:
Dvouhra - 1. kolo:
Ferrer (7-Šp.) - Lacko (SR) 6:1, 6:3, 6:1, Čilič (9-Chorv.) - Haase (Niz.) 6:2, 6:4, 6:2, Sousa (Portug.) - Pospisil (Kan.) 6:3, 7:6 (7:5), 6:1, Mayer (23-Arg.) - Veselý (ČR) 3:6, 7:6 (8:6), 6:3, 5:7, 6:2, Lu Yen-Hsun (Tchaj-wan) - Kavčič (Slovin.) 6:7 (4:7), 6:1, 6:1, 7:5, Janowicz (Pol.) - Hamou (Fr.) 6:7 (4:7), 6:3, 6:4, 6:4, Gimeno-Traver (Šp.) - Souza (Braz.) 7:6 (7:5), 6:4, 6:4, Sock (USA) - Dimitrov (10-Bulh.) 7:6 (9:7), 6:2, 6:3.

Ženy:
Kvitová (4-ČR) - Erakovicová (N. Zél.) 6:4, 3:6, 6:4, Smitková (ČR) - Townsendová (USA) 6:3, 6:4, Kuzněcovová (18-Rus.) - Bertensová (Niz.) 6:1, 4:6, 6:2, Görgesová (Něm.) - Vandewegheová (USA) 6:2, 5:7, 6:1, Wozniacká (5-Dán.) - Knappová (It.) 6:3, 6:0, Dijasová (32-Kaz.) - Pfizenmaierová (Něm.) 6:4, 6:1, Solerová (Šp.) - Parmentierová (Fr.) 6:4, 6:3, S. Williamsová (1-USA) - Hlaváčková (ČR) 6:2, 6:3, Keysová (16-USA) - Lepchenková (USA) 7:6 (7:3), 6:3, Falconiová (USA) - Arcangioliová (Fr.) 6:2, 6:0, Koviničová (Č. Hora) - Koukalová (ČR) 6:3, 7:6 (7:4), Friedsamová (Něm.) - Glatchová (USA) 6:2, 4:6, 6:4.

Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít