Kvitová a Štěpánek porazili na úvod Hopmanova poháru Španěly 3:0 na zápasy

Petra Kvitová s Radkem Štěpánkem za sebou mají úspěšný vstup do Hopmanova poháru v australském Perthu. Oba zástupci českého tenisu na Oficiálním mistrovství světa smíšených družstev bez problémů přehráli španělské soupeře Anabel Medinovou Garriguesovou a Daniela Muňoze a zvítězili 3:0 na zápasy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Petra Kvitová postoupila v Pekingu do semifinále | Foto: Reuters

Jako první nastoupila k zápasu dvouhry Petra Kvitová. Ta zahájila novou sezonu přesvědčivou výhrou. Za sebou měla náročnou fyzickou přípravu na Floridě a v australském Perthu byla plná očekávání, ve svém prvním utkání na Hopmanově poháru ale zvítězila nad Španělkou Medinovou Garriguesovou hladce 6:1 a 6:0, a postarala se tak o první bod českého týmu.

„Výsledek hovoří za vše. Vyhrála jsem a to je důležité. Na první zápas to bylo docela dobré, vyzkoušela jsem si pár věcí, které jsme trénovali, a bylo vidět, že to funguje. To je pro mě důležité, protože po přípravě nikdy nevím, jak se budu cítit a jaké budou zápasy v nové sezoně. Jsem ráda, že jsem byla schopná hrát na určitém levelu,“ řekla po zápase pro Radiožurnál Petra Kvitová.

Přehrát

00:00 / 00:00

Radka Štěpánka zpovídal po utkání s Danielem Muňozem reportér Jaroslav Plašil

Během zápasu česká tenistka bojovala kromě své soupeřky také s velkým vedrem. V Perthu je přeci jen tepleji než na Floridě, kde se český pár připravoval na novou sezonu.

„Když jsem doservírovala první gam, tak to pro mě bylo hrozně těžké. Mlela jsem z posledního, ten gam byl na mě moc dlouhý, ale dopadlo to dobře. Tím, že jsem vydržela poslední gam v prvním setu, se trochu zlomila a už to bylo trochu jednodušší.“

Na hladké vítězství Petry Kvitové později navázal Radek Štěpánek, který porazil Daniela Muňoze dvakrát 6:2, a do své první smíšené čtyřhry se svou současnou přítelkyní díky tomu nastupoval už za rozhodnutého stavu.

„Soupeř byl pro mě velkou neznámou, vůbec jsem nevěděl, co od něho čekat. Bylo tam takové počáteční oťukávání, člověk neví, co od sebe může čekat po tvrdé přípravě. Snažil jsem se hrát bod po bodu, nejlépe, jak jsem mohl. Dařilo se mi brát soupeři servis a držel jsem si ten svůj,“ řekl po souboji se Španělem Muňozem Radek Štěpánek.

V závěrečné smíšené čtyřhře už šlo pouze o podobu konečného výsledku, také třetí klání však získal český pár. Po vítězství Kvitové se Štěpánkem 6:3 a 6:2 tak bylo dobojováno.

Tenisový Hopmanův pohár v Perthu (Austrálie):

Skupina B:
ČR - Španělsko 3:0
Kvitová - Medinaová 6:1, 6:0, Štěpánek - Muňoz 6:2, 6:2, Kvitová, Štěpánek - Medinaová, Muňoz 6:3, 6:4.

Jaroslav Plašil, David Nyč - NEPOUŽÍVAT Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme