Kvitová a Strýcová znovu vyhrály, v Madridu jsou ve 3. kole

Tenistky Petra Kvitová s Barborou Strýcovou postoupily na turnaji v Madridu do 3. kola. Světová čtyřka Kvitová na tamní antuce udolala ve třísetové bitvě Američanku Coco Vandewegheovou 6:4, 2:6 a 6:3. Na turnaji končí i její krajanka Varvara Lepchenková, kterou vyřadila Strýcová 6:4 a 6:2.

Petra Kvitová se zatím na Australian Open příliš nevyčerpává, oba své zápasy vyhrála ve dvou setech | Zdroj: Reuters

Vyrovnaný první set získala Kvitová díky desáté hře, ve které poprvé v utkání sebrala Vandewegheová podání. Ve druhé sadě ale česká tenisová jednička ztratila dvakrát podání a Američanka si vynutila třetí sadu.

V ní si obě hráčky držely servis až do stavu 4:3, kdy se Kvitová dostala do brejku. V následném gamu turnajová čtyřka zápas ukončila.

Vítězka turnaje z roku 2011 a loňská semifinalistka se v dalším utkání střetne s Anastasií Pavljučenkovovou z Ruska, nebo s Italkou Sarou Erraniovou.

Strýcová v duelu s Lepchenkovou první dva brejky v úvodním setu ještě ztratila, ovšem třetí už dokázala udržet. Za stavu 4:4 prolomila své soupeřce už třetí servis a v následném gamu sadu ukončila.

Ve druhém setu získala devětadvacetiletá Strýcová od stavu 1:1 čtyři hry v řadě a vypracovala si rozhodující náskok. O čtvrtfinále si české fedcupová reprezentantka zahraje s Rumunkou Irinou Beguovou.

Kvitová a Strýcová doplnily v 3. kole v Madridu Lucii Šafářovou, která postoupila už v pondělí. Na kurt ještě dnes z českých hráčů nastoupí Karolína Plíšková a Lukáš Rosol.

Tenisový turnaj mužů a žen v Madridu (antuka):

Ženy (dotace 4 185 405 eur):
Dvouhra - 2. kolo:
Strýcová (ČR) - Lepchenková (USA) 6:4, 6:2, Azarenková (Běl.) - Tomljanovičová (Chorv.) 6:3, 6:3, Kvitová (4-ČR) - Vandewegheová (USA) 6:4, 2:6, 6:3.

Petr Hašek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít