Kvitová, Berdych a Veselý pomáhali v Prostějově českému tenisu najít nové naděje

V Prostějově si dnes mohly děti zahrát tenis s českými tenisovými hvězdami. Náboru pětiletých talentů se zúčastnili Petra Kvitová, Tomáš Berdych a Jiří Veselý. Všichni tři měli napomoci najít nové vítěze Fed Cup a Davis Cupu. Celkem se přihlásilo dvaatřicet chlapců a děvčat.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tomáš Berdych vracel trpělivě míčky malých tenistů | Zdroj: ČTK

„Jsme úplně v začátcích. Byli bychom rádi, kdyby dceru tenis bavil, měla z něj radost a dělala ho z vlastního přesvědčení,“ okomentoval první kontakt dcery Magdaleny s tenisem otec Jiří Malý.

Obdobný cíl jako on mají i trenéři, což potvrdil i šéf mládeže do čtrnácti let v prostějovském klubu Ivo Šilhánek.

Přehrát

00:00 / 00:00

Nábor tenisových talentů přišli v Prostějově podpořit Petra Kvitová, Tomáš Berdych a Jiří Veselý

„Naším hlavním záměrem je získat děti pro tenis, ukázat jim cestu. Až časem se uvidí, kdo má talent,“ uvedl.

Tenis s Tomášem Berdychem si užívali chlapci a děvčata, kteří už mají první tenisové krůčky za sebou. „Zkoušeli jsme údery přes síť. Je skvělý,“ pochválil daviscupového reprezentanta malý Maxim Mrva.

S tenisovými nadějemi si zatrénovala i Petra Kvitová. „Je vždycky hezké vidět malé talenty a hlavně děti, které chtějí hrát tenis. Jsme rádi, že jim u toho můžeme asistovat. Když jsem byla malá já, tak jsem trénovala s tátou, takže jsem měla o zábavu postaráno (smích),“ vzpomínala.

I dvojnásobná vítězka měla jako malá chvíle, kdy se jí do trénování moc nechtělo. Otec Jiří a především její láska k tenisu byli ale vždycky silnější.

„Když jsem byla starší, tak mě táta do tenisu už sem tam nutit musel. Začátky jsou ale hezké, nic neřešíte, jen pinkáte. Bavilo mě to tehdy a baví mě to doteď.“

Stejně jako Petra Kvitová byl s prostějovskou akcí spokojen také Tomáš Berdych. Čerstvě devětadvacetiletý tenista měl prý bezproblémové začátky.

„Myslím, že jsem byl ukázněný. Neměl jsem problém, že bych tenis flákal a na kurtu mi to nešlo. Měl jsem z tenisu radost, a to je v začátcích nejdůležitější. A asi to je pravda, když to se mnou takhle dopadlo,“ dodal osmý hráč světa.

Odchovanci prostějovského tenisového klubu Petra Kvitová (vlevo), Tomáš Berdych (vpravo) a Jiří Veselý podpořit děti, které se zapsaly do tamní tenisové školy | Foto: ČTK

Tomáš Minarčík, Marek Augustin Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme