Kvitová by ráda hrála na turnaji v Linci, potřebuje se dostat do pohody

Petra Kvitová byla v minulých týdnech a měsících zvyklá spíše počítat výhry, jenže na skvělou americkou sérii teď v Asii nenavázala. Na turnaji v Tokiu vypadla hned ve svém prvním zápase, s Chorvatkou Martičovou dvakrát 4:6.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Petra Kvitová | Zdroj: Reuters

Pro Petru Kvitovou nejsou takové porážky ničím neobvyklým. Stává se jí v posledních letech poměrně často, když navazuje po zápasové přestávce na hodně úspěšné předchozí období, že se jí právě první zápas nepovede. A funguje to také obráceně, což může souviset s velkým očekáváním nebo naopak s naprostou uvolněností.

Není to ale nic dramatického, česká tenistka se totiž zatím pokaždé dokázala poměrně rychle zase dostat nahoru a snad jen kromě loňské americké série ovlivněné zdravotními problémy neměla v posledních dvou letech žádný delší herní výpadek. Jen body v žebříčku ji teď kvůli brzké porážce v japonském Tokiu spadnou, a také potvrzení účasti na Turnaji mistryň se zatím odkládá. Právě to byl jeden z plánů před asijským turné, uhrát ještě nějaké body pro Istanbul.

Přehrát

00:00 / 00:00

Petra Kvitová nemá jistou účast na Turnaji mistryň a ráda by hrála v Linci, který jí vloni pomohl dostat se do herní pohody

„Teoreticky je možné, že by se tam nedostala, tak by bylo dobré, aby na těch dvou turnajích v Asii něco zahrála,“ říkal ještě před cestou do Asie trenér David Kotyza, i když ani v tomto směru to žádné velké komplikace nejsou.

Turnajů před tím finálovým už je poměrně málo a bodový náskok české tenistky zároveň docela výrazný. Spíš bude důležité, aby se Petra Kvitová dostala do herní pohody před hodně nabitým halový závěrem sezony, kterou zakončí už teď skoro vyprodaný zápas o fedcupový titul.

Loni se jí to povedlo náramně a výrazně k tomu pomohl menší a spíše rodinný turnaj v rakouském Linci, kam by se ráda dostala i letos. I když je to trochu složitější, na oficiálních plakátech je zatím světová jednička Běloruska Azarenková a další hráčka TOP 10 se na tak ‚malou‘ akci nevejde.

Kvitová se s turnajem v Tokiu rozloučila už ve druhém kole

Číst článek

„Bohužel... Chtěla jsem tam hrát a vzít tam rodiče. Ještě to nechci úplně zavrhnout, ale jsou tam jasně daná pravidla. My obě jsme hráčky top ten, což by znamenalo navýšení peněz, a to organizátoři turnaje nechtějí. Budu čekat, jestli se Viki neodhlásí. Chtěla bych tam jet, je to kousek a lepší než trénování. Uvidíme,“ věří Petra Kvitová.

Vloni v Linci obrátila už skoro prohraný duel s bývalou světovou jedničkou Srbkou Jankovičovou, celý turnaj pak vyhrála a pak už jen přidávala skvělé výkony a halové výhry včetně vítězství v Istanbulu a následně i týmovém Fed Cupu.

Jaroslav Plašil, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme