Kvitová hledá rovnováhu mezi agresivitou a snahou neudělat chybu

Americký New York v minulosti Petře Kvitové příliš nesvědčil, ale teď má nejlepší česká tenistka možnost už podruhé za sebou na US Open uspět. Po hladké výhře nad Srbkou Jovanovskou je už ve 3. kole dvouhry, i díky tomu, že tak trochu rezignovala na své dřívější plány.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Petra Kvitová na US Open 2013 | Zdroj: ČTK

Najít rovnováhu je složité, a nemusíte jít zrovna po provaze přes hlubokou propast. Třeba Petra Kvitová by ráda hrála svůj agresivní tenis, jenže zároveň nechce dělat chyby. A dát tyto dvě věci dohromady je pro ni občas složité.

Kvitová chce postup v žebříčku. Angažovala nového kondičního trenéra

Číst článek

Na amerických betonech sice chtěla hrát opatrněji s menším rizikem, ale zároveň zjistila, že jí to spíše škodí, než pomáhá.

Přehrát

00:00 / 00:00

S Petrou Kvitovou mluvil v New Yorku reportér Jaroslav Plašil

„Tím jsem vlastně ubrala i na rychlosti, a to není moje hra, protože to tím pádem neuběhám a ty druhé můžou hrát to, co by rády. Dlouhé výměny já prostě neuhraju. Snažím se hrát svoji hru, ne celý zápas mi to vždycky vydrží, ale snažím se chodit do returnu, do servisu a pak hned do dalšího míče,“ říká Petra Kvitová.

I díky své snaze hrát spíše agresivně než neudělat chybu se dostala do 3. kola US Open, i když ví, že to ještě není úplně ono.

„Nechci říct, že hraju dobře, je to teprve třetí kolo, takže to asi není to, s čím by měla být hráčka top ten už spokojená…“

Jaroslav Plašil, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme