Kvitová i Berdych už dokážou porazit i ‚neoblíbené‘ soupeře

Ani v posledním utkání na Hopmanově poháru čeští tenisté neprohráli singlový zápas. Navíc od prvního duelu v australském Perthu až do toho finálového se oba dokázali zlepšovat, což vyvrcholilo skvělými výkony v závěrečném utkání. Jak Petra Kvitová, tak i Tomáš Berdych při tom potvrdili jeden zajímavý poznatek z poslední doby.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tomáš Berdych a Petra Kvitová na Hopman Cupu

Tomáš Berdych a Petra Kvitová na Hopman Cupu | Foto: Pavel Lebeda - Česká sportovní

V pozápasové záplavě veselí by tento postřeh mohl zapadnout, ale byla by škoda nevytáhnout ho na světlo. Toho, kdo sleduje výkony českých tenistů delší dobu, už to zřejmě také napadlo.

Petra Kvitová i Tomáš Berdych se už naučili porážet i nepříliš oblíbené soupeře. Wimbledonská vítězka to už naznačila na podzim na Turnaji mistryň v Istanbulu, kde zdolala stylem hry nepříjemnou Rusku Zvonarevovou, teď to potvrdila finálovou výhrou nad Francouzkou Bartoliovou, jednou z mála hráček špičky, kterou ještě nikdy před tím neporazila.

„Jsem ráda, že jsem ji konečně porazila. Hrály jsme jenom dvakrát, ale je to tam, jsem moc ráda, že jsem to aspoň takhle snížila a konečně ji porazila. Chápu, že ty holky nebudu porážet pořád, ale snad budu aspoň vyhrávat častěji.“

Přehrát

00:00 / 00:00

Petra Kvitová i Tomáš Berdych už dokážou porazit i ‚neoblíbené‘ soupeře

Pokud bude Petra Kvitová pokračovat ve výkonech z minulého roku a z úvodu této sezony, je nanejvýš pravděpodobné, že bude hráček s negativní bilancí ze vzájemných zápasů ubývat.

Za tuto rovnici a zároveň velkou naději do budoucna vděčí česká tenistka svému talentu, a také vlastní psychice, která ji postupně naučila ve vlastní schopnosti věřit. Ale jak už bylo naznačeno, není sama, kdo touto změnou může procházet.

Také Tomáš Berdych před časem naznačil, že už není třeba nějak se bát zápasů s neoblíbenými soupeři. Na podzim zvrátil hned dvakrát duely se Srbem Tipsarevičem, teď ve finále Hopmanova poháru pro změnu zdolal Francouze Gasqueta, se kterým se mu v minulosti také dvakrát nedařilo.

„Prošel jsem spoustou zápasů a zkušeností, to mě posunulo o další krok někam jinam, dál. Podařilo se mi všechny ty zkušenosti přetvořit ve výsledky, o to je to hezčí a větší úspěch. Není to nic jednoduchého, ale zatím se to daří. Myslím, že je to na správné cestě, a když budu s kterýmkoli takovým hráčem hrát znovu, dokážu hodit všechno stranou a soustředit se na vlastní hru,“ říkal po vítězství v Hopmanově poháru Tomáš Berdych.

Pokud tuto vlastnost bude vykazovat dlouhodobě, může to vypadat s českým tenisem podobně dobře jako v roce předchozím.

Jaroslav Plašil, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme