Kvitová je na French Open ve třetím kole, postoupila i Šafářová. Debutant Pavlásek končí

Česká tenistka Petra Kvitová předvedla ve druhém kole French Open jistý výkon a porazila Sie Su-Wej z Tchaj-wanu 6:4 a 6:1. Zvítězila i Lucie Šafářová, jež si poradila se Švýcarkou Viktorijí Golubicovou dvakrát 6:2. Pro Adama Pavláska jeho premiérový grandslam v kariéře skončil porážkou 4:6, 2:6, 4:6 od domácího Jérémyho Chardyho.

Tenistka Petra Kvitová v zápase druhého kola French Open

Tenistka Petra Kvitová v zápase druhého kola French Open | Zdroj: Reuters

Hned v úvodu utkání ukázala Kvitová, že se dostala na grandslamu do psychické pohody. Prolomila soupeřce hned první servis. Do konce setu sice přišla česká tenisová jednička jednou o své podání, ale přesto dotáhla první sadu do vítězství 6:4.

Druhý set měl zcela jasný průběh. Kvitová si s přehledem držela vlastní podání a hned na začátku setu dvakrát připravila o servis svou soupeřku.

Nakonec povolila osmdesáté hráčce světa zisk jen jedné hry a cely zápas ovládla po skóre 6:4 a 6:1. V příštím utkání čeká na Petru Kvitovou Američanka Shelby Rogersová. Ta porazila v prvním kole Karolínu Plíškovou a bude si chtít připsat další cenný skalp.

Šafářová jde také dál

Další českou tenistkou, která si na Roland Garros zahraje třetí kolo, je Lucie Šafářová. Loňská poražená finalistka si poradila se Švýcarkou Viktorijí Golubicovou hladce 6:2, 6:2.

Šafářová strávila na kurtu hodinu a deset minut a ve třetím kole se utká s vítězkou duelu Šuaj Čang-Samantha Stosurová.

Adam Pavlásek své působení na premiérovém grandslamu v kariéře ukončil prohrou 4:6, 2:6, 4:6 s Francouzem Jérémym Chardym.

Od 16:15 hraje Barbora Strýcová se Slovinkou Polonou Hercogovou.