Kvitová je s krajany v Melbourne v kontaktu. Čeští tenisté si po jejím přepadení dávají větší pozor

Na Australian Open neodehrála ani zápas, přesto se o ní na grandslamovém turnaji hodně mluví. Tenisté jsou zvědaví na každou zprávu o zdravotním stavu Petry Kvitové, kterou před vánočními svátky v bytě přepadl a pořezal neznámý muž. Zůstávají s ní v kontaktu, aby jí mohli přát brzké uzdravení a také ji provokovat z prosluněného Melbourne.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Petra Kvitová s poraněnou rukou | Zdroj: Reuters

Lucie Hradecká je zřejmě největší „tenisová“ kamarádka Petry Kvitové a přiznává, že není dne, kdy by o ní v Melbourne nevyprávěla.

„Jsme v kontaktu, zezačátku vyzvídala, jak tady je. Závidí nám teplo, protože v Česku ukrutně mrzne a ona by ráda do tepla. Je strašně nepříjemné to znovu říkat. Když jsem se o útoku dozvěděla, měla jsem husí kůži. A ještě teď ji mám, jakmile si na to vzpomenu,“ vypráví Hradecká.

Přehrát

00:00 / 00:00

Bude to pro Petru těžké hlavně po psychické stránce, protože tělo se zahojí – je na to stavěné od přírody. Vím, jak moc ovlivňuje zranění a léčení hlava, tvrdí Radek Štěpánek

Mnozí tenisté přiznávají, že teď začali být ještě opatrěnjší a také Hradecká se snažila investovat do svého bezpečí. „Bydlím v baráku, a i když mám rodiče přes zahradu, furt je to daleko. Sice mám doma alarm, ale už jsem dříve přemýšlela a přemýšlím o kamerovém systému,“ přiznává tenistka.

„Člověk na sebe musí dávat bacha. Starat se jen o to, co může ovlivnit. Když někdo zazvoní na deset lidí a řekne, že jde udělat odečet vody nebo plynu, deset lidí mu otevře. Nemůžete tušit, kde na vás co v životě čeká,“ myslí si tenista Radek Štěpánek.

„Je strašné, že během pár minut se člověku může změnit život. Bude to pro Petru těžké hlavně po psychické stránce, protože tělo se zahojí – je na to stavěné od přírody. Vím, jak moc ovlivňuje zranění a léčení hlava. Nejdůležitější bude, aby se zbavila nepříjemného pocitu a strachu,“ míní Štěpánek.

Podle něj by psychice Kvitové nejvíc prospělo, kdyby policie dopadla pachatele. „Nemůžu udělat víc než jí držet palce. Snad se brzy vrátí mezi nás,“ dodává český tenista.

Jaroslav Plašil Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme