Kvitová je v Šen-čenu ve 3. kole, v Aucklandu postupuje Hradecká

Tenistka Petra Kvitová během prvních dvou kol turnaje v čínském Šen-čenu neztratila ani set, tentokrát hladce porazila Srbku Jovanovskou. Na turnaji v Aucklandu se dařilo kvalifikantce Lucii Hradecké, která vyhrála zápas dvouhry i čtyřhry.

Petra Kvitová si s Ruskou Jekatěrinou Makarovovou poradila za 48 minut

Petra Kvitová si s Ruskou Jekatěrinou Makarovovou poradila za 48 minut | Zdroj: Reuters

Během dvou zápasů strávila Petra Kvitová na kurtu jen něco přes dvě hodiny, Srbka Bojana Jovanovská ji příliš nezdržela. V prvním setu se česká tenistka rychle dostala do vedení 5:0 a sadu získala 6:1.

Na začátku druhého setu ustála česká světová čtyřka těžkou situaci při třech brejkbolech srbské soupeřky, která naopak nezvládla situaci v páté hře a dvojchybou darovala Kvitové své podání. Nabídnutou šanci česká sportovkyně roku využila a vyhrála 6:1 a 6:2.

O čtvrtfinálové soupeřce Petry Kvitové se rozhodne v českém souboji talentů mezi Terezou Smitkovou a Kateřinou Siniakovou.

Šafářová s Pavláskem porazili na Hopman Cupu i Italy, budou hrát o finále

Lucie Hradecká postoupila v Aucklandu do hlavní soutěže z kvalifikace a v prvním kole dostala těžkou soupeřku, pátou nasazenou Světlanu Kuzněcovovou. České hráčce se nepovedl vstup do utkání a první set s favorizovanou Ruskou ztratila 3:6.

Ve druhé sadě měla dlouho výhodu devětadvacetiletá rodačka z Prahy. Získaný brejk sice ztratila a set dospěl do tie-breaku, vyrovnanou zkrácenou hru ale česká fedcupová vítězka a olympijská medailistka zvládla a srovnala.

Rozhodnutí přišlo ve třetí hře rozhodující sady, kdy Lucie Hradecká prolomila podání pětadvacáté hráčky světa a získala důležitý náskok, který udržela až do konce utkání, které trvalo téměř dvě a půl hodiny. Výsledkem 3:6, 7:6 a 6:4 se Hradecká dostala do 2. kola proti Němce Georgesové.

Po vítězné dvouhře nastoupila Lucie Hradecká s Andreou Hlaváčkovou ještě do deblu, kde porazily slovensko-italský pár Daniela Hantuchová, Francesca Schiavoneová dvakrát 6:4.