Kvitová je znovu bez trenéra. Spolupráci ukončila i s Františkem Čermákem

Už na americký kontinent letěla bez trenéra a bude bez něj i v dalších týdnech. Tenistka Petra Kvitová ukončila spolupráci s herním koučem Františkem Čermákem a toho nového teď bude hledat. Už podruhé v této sezoně.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Petra Kvitová se bude opět rozhlížet po novém kouči | Foto: Reuters

„Po návratu z Ameriky jsme se s Františkem Čermákem domluvili na ukončení naší spolupráce. Konec US Open byl termín, který jsme si dali k rozhodnutí, jak dále pokračovat,“ napsala Petra Kvitová ve vysvětlující tiskové zprávě.

Rozhodnutí měla bývalá světová dvojka v hlavě delší dobu, ale znát ho měl nejdříve trenér, kterého si na jaře pár měsíců po rozchodu s dlouholetým koučem Davidem Kotyzou vybrala. Zprávu tak oznámila až po příletu z US Open.

Přehrát

00:00 / 00:00

Petra Kvitová po návratu z US Open oznámila rozchod s už druhým trenérem v sezoně

Podle výsledků se hra české tenistky po špatném startu do sezony zvedala, i díky návratu ke stylu, se kterým byla Kvitová nejúspěšnější. „Snažila jsem se vrátit ke své agresivní hře a chodit do toho, být u míčů včas,“ vysvětluje.

K agresivnímu stylu se vrátila s koučem Františkem Čermákem, ale opravdu dobrých výsledků dosáhla paradoxně, jen když ho vedle sebe neměla. Hlavně na Hrách v Riu, kde zřejmě rozhodnutí tenistky po splnění velkého sportovního cíle uzrálo.

Olympijské medailistce tam pomáhal stejně jako na US Open v New Yorku fedcupový kapitán Petr Pála, o kterém už se v minulosti jako o vhodném kouči pro Kvitovou mluvilo.

Spiderman na síti, česká zeď v zádech. Jsme znovu ve formě, hlásí Šafářová po postupu do semifinále

Číst článek

Podle informací Českého rozhlasu není pravděpodobný návrat Davida Kotyzy, i když i on je teď po ukončení spolupráce s Dánkou Wozniackou volný.

Zatím má stále kondičního specialistu Davida Vydru a také hodně zkušeností, díky kterým se nemusí bát vycestovat na turnaje sama. „Už se nad to dokážu povznést. Nepotřebuju to hrotit tak, jako když jsem byla mladší. Ale pořád hledám, co je dobré pro hlavu i pro tělo,“ říká Petra Kvitová.

Jaroslav Plašil, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme