Kvitová má na Turnaji mistryň postup ve svých rukou, chce hrát agresivně

Turnaj mistryň v Singapuru může skoro najednou přijít o dvě největší favoritky. Jak Američanka Serena Williamsová, tak i Ruska Maria Šarapovová nemají vše pod svou kontrolou, a aby postoupily do semifinále, musejí spoléhat na pomoc jiných tenistek. Lepší pozici má v tomto směru nasazená trojka Petra Kvitová, která si může postup uhrát sama.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pokud chce mít Petra Kvitová jistotu postupu, musí zvítězit, pomoci jí má agresivní hra | Foto: Reuters

„Spekulace jdou pryč. Musí předvést výkon, aby měla jít šanci dál,“ ví trenér Petry Kvitové David Kotyza. Dobrý výkon totiž dost často v případě české tenistky znamená i dobrý výsledek. Pokud zvítězí 2:0 na sety, nic dalšího by Petru Kvitovou nemuselo v boji o postup zajímat.

Až česká tenistka dopoledne nastoupí ke svému poslednímu zápasu v Bílé skupině s Dánkou Caroline Wozniackou, bude už vědět, jaký výsledek potřebuje k postupu uhrát. Před ní totiž hrají Radwaňská se Šarapovovou.

Přehrát

00:00 / 00:00

S Petrou Kvitovou i jejím trenérem Davidem Kotyzou mluvil před klíčovým zápasem v Singapuru Jaroslav Plašil

„Po začátku můžeme být rádi, že takový zápas přišel a je o co hrát,“ přijímá situaci trenér české tenistky, která sice zahrála fantasticky ve svém druhém duelu, porazila Rusku Marii Šarapovovou, jenže před tím se vůbec nedostala do zápasu s Polkou Agnieszkou Radwaňskou.

„Bude o mně. Budu do toho muset hodně chodit a hrát agresivně,“ plánuje Petra Kvitová. Pokud se jí to povede, zvítězí a ještě k tomu postoupí, čekal by ji hodně nabitý program: Minimálně tři zápasy s hráčkami nejlepší světové desítky ve třech dnech.

Petra Kvitová v Turnaji mistryň končí, prohrála s Wozniackou

Číst článek

„Jsme zvyklé z turnajů, tak by to nemělo nic ovlivnit“ neočekává čtyřiadvacetiletá světová trojka problémy s vyčerpáním.

„Postup ze skupiny je první úkol. Pokud se jí to povede, dobře. Pak se uvidí, co dál. Je to její poslední individuální akce v roce, takže kdyby nastala situace, že by měla zápasy odehrát, myslím, že je schopná je odehrát i tak,“ přemýšlí David Kotyza.

Jaroslav Plašil, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme