Kvitová má za sebou vítěznou premiéru na Hopman Cupu

Společenské akce, vyhlášení nejrůznějších anket a také drobné zranění. Petra Kvitová si v závěru minulého roku vybírala daň za mimořádně úspěšnou sezonu, ovšem do té nové vstoupila česká tenistka úspěšně. Navzdory tréninkovému výpadku porazila ve své premiéře na Hopmanově poháru v australském Perthu Pironkovovou z Bulharska 2:0 na sety.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Petra Kvitová, tenistka | Foto: Filip Jandourek

Výsledek 6:4, 6:2 zpravidla dokumentuje přesvědčivé vítězství, i když zrovna v případě české tenistky může leccos zamaskovat. Třeba zdravotní problémy, které od konce minulé sezony Petru Kvitovou trápí.

„Zdravotně to není úplně v pořádku, mám pořád problémy s tou achillovkou, jde to až do lýtka. A Teď mě ještě bolí předloktí, to asi z těch míčů, přijde mi, že moc neletí, jsou nějaké měkké. Trošku s tím bojuju, ale to je normální.“

Přehrát

00:00 / 00:00

Petra Kvitová má za sebou vítěznou premiéru na Hopman Cupu, uspěl i Tomáš Berdych

Navíc jako astmatička se Petra Kvitová necítí zrovna komfortně ve zdejší aréně, která má místo střechy plachtu, takže spíš připomíná stan.

„Je to hrozný. Bojuju s astmatem, je to tu vydýchané… ne úplně čerstvé.“

Dál už jsou ale jen samá pozitiva…

„Jsem ráda, že první zápas dopadl tak, jak dopadl.“

… a třeba i příjemné vzpomínky, které v Petře Kvitové probudila česká hymna při slavnostním nástupu na kurt.

„Bylo to příjemné, člověka to naladí, že nehraje jen za sebe. Mně to hodně připomnělo Fed Cup, kde jsme stály s holkama s pohárkama na stupínku a hrála hymna. Bylo to pro mě pěkné zavzpomínání,“ říkala po své úspěšné premiéře na Hopmanově poháru Petra Kvitová, krátce před tím, než přidal Tomáš Berdych druhý a vítězný bod v zahajovacím utkání s Bulharskem.

Český tenista porazil Bulhara Dimitrova po setech 6:4, 6:7 a 6:3.

Hopmanův pohár, tenisový turnaj smíšených dvojic v Perthu (Austrálie):

Skupina A: ČR - Bulharsko 2:0 po dvouhrách

Kvitová - Pironkovová 6:4, 6:2, Berdych - Dimitrov 6:4, 6:7, 6:3.

Jaroslav Plašil, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme