Kvitová může nasměrovat české tenistky k Fed Cupu

Za stavu 1:1 na zápasy nastoupí český a ruský tým ke třem zbylým finálovým zápasům a ten, který dosáhne na tři výhry, vzápětí sáhne i po poháru pro vítěze Fed Cupu. Hodně napovědět může hned první dvouhra, ve které se představí obě jedničky: Světlana Kuzněcovová a Petra Kvitová.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Petra Kvitová šla proti Rusce Kirilenkové důsledně za vítězstvím | Zdroj: ČTK

"Rozhodne první zápas. Když Péťa vyhraje, zvítězíme 3:2 nebo 4:1. Bylo by to dobré, ale bude to těžké," doufá Jiří Kvita, který si tentokrát nenechal ujít příležitost vidět zápas své dcery na vlastní oči a spolu s manželkou Pavlou drží palce Petře i celému týmu přímo v moskevské hale. A v několika slovech přesně popsal, jak moc bude první nedělní bod důležitý.

"Bude to těžké, ona má výbornou obranu," říká o Rusce Světlaně Kuzněcovové kapitán českého týmu Petr Pála.

Přehrát

00:00 / 00:00

V Moskvě natáčel reportér Jaroslav Plašil

Kuzněcovová je zdá se zpátky ve své někdejší formě a třeba v zápase s Lucií Šafářovou mnohem víc připomínala dvojnásobnou grandslamovou vítězku než tenistku z konce druhé desítky světového žebříčku.

Navíc zkušenost v podobě tří finálových účastí může být velkým soustem i pro Petru Kvitovou, přestože ta zatím v hale vyhrála všech dvacet z dvaceti soutěžních zápasů v sezoně a ten poslední s Marií Kirilenkovou hodně suverénním způsobem.

Při vší úctě k ostatním členkám výběru kapitána Petra Pály, věřit ve výsledkový obrat na půdě silných Rusek v případě, že by česká jednička svůj zápas nevyhrála, nemá moc racionální základy. O dost rozumnější se zdá doufat, že Petra Kvitová zvládne zvítězit i pojedenadvacáté, tak jako Petr Pála: "Když Péťa předvede výkon, jaký předvedla, tak ta šance, že zápas vyhraje, je velmi vysoká."

"Ono to může být něco jiného, když to na ní hned 'spustí'. Tu šanci na ni v tuhle chvíli má. Petra je teď na koni, hraje výborně," věří také Lucie Šafářová.

'Tým je tým!'

Právě díky pravidelnému dvoubodovému přísunu Petry Kvitové v této sezoně mohou snít ostatní české tenistky o fedcupovém titulu, byť samy příspívají výsledkově mnohem skromnějším dílem.

Ale nelze jim to vyčítat, sportovní svět už je delší dobu rozdělený na hvězdy a nosiče vody. Tak to funguje v každém úspěšném kolektivu, do kterého se i díky ostatním členkám týmu nejlepší hráčka současnosti pokaždé ráda vrací.

"Republiku strašně ráda reprezentuju," přisvědčuje Petra Kvitová.

"Petra hraje vždycky ráda v družstvech, už od dětství," říká k tomu její otec Jiří, kterého stroze doplňuje maminka Pavla: "Tým je tým!"

Jaroslav Plašil, Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme