Kvitová neprolomila polskou obranu. Turnaj mistryň vyhrála Radwaňská

Petra Kvitová svůj druhý titul na Turnaji mistryň po čtyřech letech v Singapuru nezískala. Ve finále nevyzrála na urputnou obranu Polky Agnieszky Radwaňské a prohrála ve třech setech 2:6, 6:4 a 3:6. Ve čtyřhře potvrdily svou dominanci Martina Hingisová a Sania Mirzaová.

Petra Kvitová může v Singapuru získat svůj druhý titul z Masters

Petra Kvitová může v Singapuru získat svůj druhý titul z Masters | Zdroj: Reuters

Petře Kvitové utekl začátek zápasu. Agnieszka Radwaňská podle očekávání skvěle bránila a čekala na chyby útočící Češky, která své útoky často zakončovala mimo kurt nebo do sítě.

Polka v prvním setu proměnila dva brejkboly, zatímco její soupeřka se k žádnému nepropracovala. Za půl hodiny hry získala Radwaňská první set výsledkem 6:2.

Za výkon se stydět nemusím, řekla po finále na Turnaji mistryň Petra Kvitová

Druhá sada začala stejně. Petra Kvitová nevynucenými chybami při vlastním servisu povolila soupeřce vedení, pak ale začala její hra nabírat na jistotě. V šestém gemu si vypracovala první brejkboly a dokázala průběžný stav vyrovnat.

Další šance přišly za stavu 5:4 ve druhém setu. Kvitová byla trpělivější a dopouštěla se i stále méně nevynucených chyb. Při podání Polky si vypracovala dva setboly a hned ten první tvrdě zahraným returnem proměnila.

Na začátku rozhodující sady si sice Petra Kvitová pohlídala své podání, pak ale přišla přehlídka využitých brejkbolů. O vítězce turnaje rozhodl ten, který Agnieszka Radwaňská proměnila do stavu 4:3. Petře Kvitové nepomohlo ani hlasité povzbuzování Davidů Kotyzy a Vydry z trenérské lóže.

Za dvě hodiny a 5 minut vyhrála Polka svůj první Turnaj mistryň výsledkem 6:2, 4:6 a 6:3 a v závěru sezony se posune v žebříku na páté místo před Petru Kvitovou. Češka se přesune do Prahy, kde ji za týden čeká finále Fed Cupu proti Rusku.

Ve finále čtyřhry jasně potvrdily svou dominanci Švýcarka Martina Hingisová a Indka Sania Mirzaová. Zápas se Španělskou dvojicí Muguruzaová, Suarezová-Navarrová trval pouze něco přes hodinu a skončil výsledkem 6:0 a 6:3.

Vítězky získaly prémii půl milionu dolarů, poražené finalistky 260 tisíc. Švýcarsko-indický pár na celém turnaji neztratil jediný set. Trofej jim předala Martina Navrátilová.