Kvitová oslaví wimbledonský titul ve Fulneku, stane se čestnou občankou

Wimbledonská šampiónka Petra Kvitová dnes míří do Fulneku. Po náročném týdnu tak bude slavit mezi svými blízkými. Na náměstí Jana Ámose Komenského pro ni město chystá velkolepé přivítání.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Petra Kvitová po příletu z Wimbledonu | Zdroj: ČTK

Slzy dojetí, obrovské nadšení a hrdost. Každý má ještě v živé paměti poslední vítězné eso, které ve Fulneku sledovali snad všichni obyvatelé. Na živo uvidí lidé svou hrdinku už dnes odpoledne.

„Na Petru se půjdu podívat. Těším se a počítám s tím, že bude daleko vyšší než já,“ říká jedna z obyvatelek obce. Ve dvě hodiny odpoledne dorazí olympijská vítězka přímo na místní náměstí. A pro nejslavnější obyvatelku chystá město velkolepé uvítání.

Největším překvapení bude podle starostky Jany Mocové, jakým způsobem se tenisová hvězda na náměstí dopraví. „Upřesňujeme program a překvapení pro účastníky – Petra buďto přijede nebo přiletí. Bude to nějaký netradiční způsob,“ prozradila starostka.

Petra Kvitová se také dnes stane historicky druhou čestnou občankou města. Po proslulém učiteli národů Janu Ámosi Komenském převezme plaketu s oceněním.

Dominika Rojtová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme