Kvitová porazila Suarezovou-Navarrovou a postupuje do čtvrtfinále Wimbledonu

Tenistka Petra Kvitová porazila v osmifinálovém souboji Wimbledonu Carlu Suarezovou-Navarrovou a zajistila si postup mezi nejlepších osm žen turnaje. Osmá hráčka světa přehrála španělskou soupeřku po setech 7:6 a 6:3 a po necelých 90 minutách hry mohla slavit důležité vítězství.

Petra Kvitová během osmifinálového utkání Wimbledonu proti Španělce Suarezové-Navarrové | Zdroj: Reuters

První set nabídl vyrovnanou hru, ve které si obě soupeřky dlouho držely svá podání. Z dobrého servisu profitovala především Suarezová-Navarrová. Ta svými tvrdými údery nutila Kvitovou k chybám, česká tenistka naopak na returnu často kazila.

Španělka měla ve druhé i ve čtvrté hře brejkbol, přesto stoprocentní úspěšnost podávající hráčky pokračovala téměř celý set. To přestalo platit až za stavu 5:5, kdy Petra Kvitová dokázala vzít své protihráčce servis. To samé se ale povedlo v následující hře také Suarezové-Navarrové, a tak první sada dospěla do tiebreaku.

Ve zkrácené hře se Kvitová rychle dostala do vedení 3:0, následná čtyřbodová šňůra soupeřky ji však dostala do složité situace. Z té se ale Češka dokázala dostat, ve zbytku tiebreaku Suarezovou-Navarrovou dvakrát "brejkla" a zvítězila 7:5.

Kvitová potvrdila postup ve 2. setu

Druhá sada přinesla v porovnání s prvním setem uvolněnější tenis, který více vyhovoval Petře Kvitové. Rodačka z Bílovce se mohla spolehnout na výborné podání, navíc se značně zlepšila na příjmu. To se na průběhu skóre poprvé projevilo ve chvíli, kdy česká tenistka proměnila brejkbol a dostala se do vedení 4:2.

To byla zřejmě klíčová situace celého druhého setu. Od tohoto momentu dovolila Kvitová získat své soupeřce jediný gam, celý zápas navíc ukončila čistou hrou, kterou dokonala svůj postup do čtvrtfinále slavného turnaje.

Byla jsem odvážnější, říká Petra Kvitová po postupu do čtvrtfinále

Nejvýše nasazená česká hráčka tak minimálně zopakuje loňské umístění. Ve Wimbledonu 2012 ztroskotala tejdejší obhájkyně titulu na Sereně Williamsové, pozdější vítězce celého turnaje.