Kvitová porazila v prvním kole AO víc soupeřů než jen Schiavoneovou

Loni touto dobou v Melbourne útočila na pozici světové jedničky, letos je šťastná za výhru v prvním kole. Česká tenistka Petra Kvitová totiž nesoupeřila pouze s Italkou Schiavoneovou.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Petra Kvitová | Foto: David Kubíček

Když na chodbě před hráčskými šatnami pořadatelé rozhlasem oznamovali dvěma grandslamovým vítězkám z roku 2011, že mají nastupovat k zápasu na dvorec Margaret Courtové, nevítali zrovna tenistky se sebevědomím šampionek.

Hlavně Petra Kvitová byla v minulých dnech a týdnech pořádně skleslá. Od zimní přípravy si hodně slibovala, ale očekávání bylo jiné než realita.

„Od očekávání byla vzdálená natolik, že ji to asi taky poznamenalo. Ať už astma nebo ne, je to teď asi mix jejího rozčarování ze situace, kterou nečekala, pere se s tím,“ popisoval současné rozpoložení české tenistky trenér David Kotyza po zápase, ve kterém Petra Kvitová porazila hned tři soupeře najednou.

Přehrát

00:00 / 00:00

Petra Kvitová bojovala v prvním kole Australian Open se soupeřkou, astmatem i psychickým blokem

Astma, které se letos překvapivě objevilo i v Austrálii, své menší sebevědomí i stále kvalitní soupeřku, Italku Schiavoneovou.

„Myslím, že mi to hodně pomůže, navíc jsem nehrála úplně špatně v těchto podmínkách i vzhledem k tomu, jaká mám první kola a ještě s Francescou. Myslím, že když to sesumíruju, můžu být spokojená,“ zhodnotila Petra Kvitová první zápas na Australian Open.

„Možná to nějakou dobu bude trvat, ale věřím, že to zase bude super,“ tvrdí David Kotyza.

Ano, úroveň hry Petry Kvitové teď není taková, jako byla třeba v mimořádně úspěšném roce 2011, to trenér David Kotyza přehlížet ani nechce. Přesto kouče může těšit, jak si teď česká tenistka ve složité situaci dokázala poradit.

„Myslím, že si spíš uvědomila, že to tam nemůže jenom přehazovat. Možná to věděla i předtím, ale v hlavě to měla jako problém. S tím se vypořádala slušně na to, v čem se patlala doteďka.“

Česká tenistka Petra Kvitová v prvním kole Australian Open 2013 | Foto: Reuters

Právě tyto vlastnosti, hrát agresivně v klíčových momentech, začala v minulých měsících Petra Kvitová ztrácet. Ve třetím setu utkání se zkušenou Schiavoneovou je ale v sobě opět začala objevovat, a začala tak znovu připomínat tenistku z výjimečné předloňské sezony.

„Bylo fajn, když jsem to tam zabila v důležitém momentu. Je to fajn, že to tam někde pořád je, doufám, že se to bude objevovat častěji,“ těší Petru Kvitovou, která by se teď ale raději neměla dívat na předpověď počasí.

Ve čtvrtek, kdy bude hrát s Britkou Robsonovou, má být ještě o deset stupňů více než v době posledního zápasu - 39°C ve stínu.

Jaroslav Plašil, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme