Kvitová postoupila do 2. kola US Open s novým rekordem

Tři čeští tenisté zatím postoupili do druhého kola US Open. Tomáš Berdych, Lucie Šafářová a Petra Kvitová, která při tom nechtěně vylepšila svůj vlastní rekord. Kvitová porazila Japonku Doiovou 6:2, 3:6 a 6:1 a byla to její už třicátá třísetová výhra v sezoně.

Petra Kvitová na US Open 2013

Petra Kvitová na US Open 2013 | Zdroj: Reuters

Petra Kvitová o této statistice dobře ví, mezi nejlepšími tenistkami na okruhu, alespoň v první stovce žebříčku, není žádná hráčka, která by na turnajích WTA odehrála tolik třísetových zápasů.

Je to sice náročnější na fyzičku, ale zase se dá těchto zkušeností využít, říká česká jednička. „Když jsem prohrála druhý set, tak jsem věděla, že ty třísetové zápasy poslední dobou zvládám. Není to tak, že by mě to položilo, takže to je možná k něčemu dobře,“ říká Petra Kvitová.

00:00 / 00:00

Petra Kvitová o svém rekordu dobře ví

I když někteří fanoušci i odborníci na to mohou mít někdy i jiný názor. Třeba trenér a čerstvý otec David Kotyza, který tentokrát sleduje vystoupení Petry Kvitové na grandslamu na dálku.

„Ale tentokrát se v televizi koukal. Říkal, že si na začátku třetího setu dal pauzu, abych to vyhrála. Takže si nejsem jistá, jestli se mu to líbilo,“ usmála se česká tenistka.

I podle toho Petra Kvitová vytušila, že byl Kotyza spokojený jen s některými pasážemi zápasu, a přiznává, že také jí jedna taková pauza pomohla. I když mnohem kratší, po prohraném druhém setu, ve kterém na svou soupeřku Japonku Misaki Doiovou nestačila.

„Já, když jsem hodně zpocená, tak to využiju k tomu, že se převleču a srovnám si v hlavě, co mám a nemám hrát. Navíc, když ona vyhraje druhý set, který hraje dobře, tak mně to spíše pomůže se uklidnit,“ přiznává Petra Kvitová po svém třicátém třísetovém zápase v sezoně a zároveň postupu do druhého kola US Open.

Jaroslav Plašil, Martin Charvát Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít