Kvitová postoupila na turnaji v Římě do 3. kola přes Lisickou

Česká tenistka Petra Kvitová zdolala ve svém úvodním utkání na turnaji v Římě Sabine Lisickou z Německa po setech 6:4, 0:6 a 7:5 a postoupila do třetího kola. Stejného úspěchu dosáhl také Tomáš Berdych, který porazil Uzbeka Istomina 6:4 a 6:0. Už v prvním kole se naopak s turnajem rozloučili Lukáš Rosol a Andrea Hlaváčková.

Petra Kvitová na turnaji v Miami

Petra Kvitová na turnaji v Miami | Zdroj: Reuters

Kvitová sice zahájila utkání s Lisickou dobře, vyhrála první set a na kurtu působila velmi dobrým dojmem. Jenomže ve druhé sadě dostala od německé soupeřky nepochopitelně kanára, a ve třetím setu dokonce prohrávala 1:3.

Česká ženská jednička ale znovu ukázala svoji mentální sílu, když se i po devíti prohraných gamech dokázala vnitřně sebrat a rozhodující set nakonec vyhrát. Ve třetím kole narazí Petra Kvitová buď na Australanku Samanthu Stosurovou, nebo na Šuaj Pcheng z Číny.

Do 3. kola postoupil v Římě Tomáš Berdych, který přehrál Denise Istomina z Uzbekistánu po setech 6:4 a 6:0. V dalším utkání narazí na Kevina Andersona z Jihoafrické republiky. V této sezoně na sebe Berdych s Andersonem narazí už počtvrté, český tenista dosud v žádném ze zápasů neztratil ani set.

Andree Hlaváčkové se na turnajích ATP i nadále nedaří, naposledy vyhrála utkání tohoto typu před třemi měsíci. Tentokrát byla nad její síly další Němka Julia Görgesová, i když první set vyhrála 6:2 a ve druhém vedla 4:0. Nakonec německé tenistce podlehla 6:2, 4:6 a 4:6.

V Římě už nepokračuje ani Lukáš Rosol, který se na okruhu ATP představil poprvé od zisku titulu v Bukurešti. Jenomže v duelu s Viktorem Troickým ze Srbska prohrál po setech 6:3, 1:6 a 4:6.

Muži:

Dvouhra - 1. kolo:
Troicki (Srb.) - Rosol (ČR) 3:6, 6:1, 6:4, Benneteau (Fr.) - Almagro (12-Šp.) 7:6 (7:2), 6:4, Chardy (Fr.) - F. López (Šp.) 3:6, 7:5, 7:6 (6:4), Simon (Fr.) - Volandri (It.) 6:3, 2:6, 6:4.

Dvouhra - 2. kolo:

Berdych (6-ČR) - Istomin (Uzb.) 6:4, 6:0.

Ženy:

Jovanovská (Srb.) - Wozniacká (10-Dán.) 2:6, 6:4, 7:6 (7:5), Vinciová (13-It.) - Vesninová (Rus.) 6:7 (2:7), 7:5, 6:4, Cibulková (14-SR) - Mladenovicová (Fr.) 1:6, 6:2, 6:2, McHaleová (USA) - Knappová (It.) 7:5, 6:2, Čeng Ťie (Čína) - Rybáriková (SR) 7:6 (7:0), 6:3.