Kvitová postupuje v New Havenu do 2. kola, Zakopalová už je ve čtvrtfinále

Tenistka Petra Kvitová prošla do 2. kola turnaje v New Havenu. Třetí nasazená Češka vyhrála nad Němkou Beckovou 4:6, 6:3 a 6:3. Už ve čtvrtfinále je Klára Zakopalová, která přehrála Portoričanku Puigovou 6:4 a 6:1.

Petra Kvitová skončila na turnaji v Torontu ve čtvrtfinále

Petra Kvitová skončila na turnaji v Torontu ve čtvrtfinále | Zdroj: Reuters

Kvitová musela v utkání 1. kola s teprve devatenáctiletou Annicou Beckovou otáčet nepříznivý průběh hry. V úvodní sadě se sice česká tenistka dostala do vedení 4:2, následně však prohrála čtyři gamy v řadě a první sadu ztratila.

Přestože ani do druhého setu nevstoupila rodačka z Bílovce příliš dobře a hned na úvod ztratila své podání, dokázala se během následujících minut herně vzchopit, zvítězit 6:3 a vyrovnat na 1:1.

Stejným výsledkem zvítězila Kvitová po čtyřech nevyužitých servisech soupeřky také v rozhodující sadě, a tak mohla po necelých dvou hodinách slavit postup do 2. kola, ve kterém na ni čeká domácí Alison Riskeová.

Zápas o čtvrtfinále amerického turnaje už má úspěšně za sebou druhá zástupkyně českého tenisu v New Havenu Klára Zakopalová. Třiatřicátá hráčka světa si v něm poradila s Monicou Puigovou z Portorika po setech 6:4 a 6:1 a její další soupeřkou bude Ruska Jelena Vesninová.

Výsledky tenisového turnaje žen v New Havenu:

Dvouhra - 1. kolo:
Kvitová (3-ČR) - Becková (Něm.) 4:6, 6:3, 6:3.

Dvouhra - 2. kolo:
Zakopalová (ČR) - Puigová (Portor.) 6:4, 6:1, Vesninová (Rus.) - Kerberová (2-Něm.) 6:2, 6:4.

David Nyč Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít