Kvitová první zápas roku zvládla, v Šen-čenu postupuji i Smitková a Siniaková

Světová čtyřka a druhá nasazená hráčka turnaje v čínském Šen-čenu bez větších problémů postoupila do druhého kola. Domácí Tuan Jing-jing porazila ve dvou setech, druhé kolo si zahraje i Tereza Smitková proti Kateřině Siniakové. Na australských turnajích se dařilo i Barboře Záhlavové-Strýcové a Karolíně Plíškové.

Petra Kvitová během 1. kola Australian Open

Petra Kvitová během 1. kola Australian Open | Zdroj: Reuters

Zápas proti Tuan Jing-jing, která na turnaj v Šen-čenu dostala divokou kartu, trval Petře Kvitové hodinu. V prvním vzájemném zápase nepustila pětadvacetiletou soupeřku k jedinému brejkbolu, pět svých šancí využila a vyhrála 6:3 a 6:1.

Ve druhém kole se čtvrtá hráčka světa utká se Srbkou Jovanovskou, kterou v dosavadním jediném vzájemném zápase před dvěma lety na US Open porazila ve dvou setech.

Grandslam je víc než post světové jedničky, říká Kvitová na začátku sezony

Zápas Terezy Smitkové s Běloruskou Govorcovovou se protáhl na tři sety. Devatenáctiletá Češka sice prohrála první set 3:6, další dva ale stejným poměrem získala a vyhrála tak první zápas na okruhu WTA od senzačního loňského postupu do osmifinále Wimbledonu.

Ve druhém kole se Smitková představí v českém souboji proti Kateřině Siniakové, která sice v tie-breaku prohála první set s Rumunkou Beguovou, od závěru druhé sady ale na kurtu dominovala a čtyřicátou hráčku světa porazila 6:7, 6:4 a 6:1.

Novou sezonu zahájila vítězstvím i Barbora Záhlavová-Strýcová. Na turnaji a australském Aucklandu potvrdila roli čtvrté nasazené hráčky a přehrála Jihoafričanku Scheepersovou 6:1, 3:6 a 6:2.

Tři hodiny a 13 minut trval na dalším turnaji v Brisbane boj mezi Karolínou Plíškovou a Běloruskou Azarenkovou. Češka musela ve druhé sadě odvracet mečbol, ale povedlo si jí ve zkrácené hře vyrovnat zápas a ve třetím setu bývalou světovou jedničku udolala a zvítězila 4:6, 7:6 a 6:4.

Výsledky tenisového turnaje žen v Šen-čenu:
Dvouhra - 1. kolo:
Kvitová (2-ČR) - Tuan Jing-jing (Čína) 6:3, 6:1, Smitková (ČR) - Govorcovová (Běl.) 3:6, 6:3, 6:3, Siniaková (ČR) - Beguová (6 - Rum) 6:7, 6:4 a 6:1.

Auckland (tvrdý povrch, dotace 250 000 dolarů):
Záhlavová-Strýcová (4-ČR) - Scheepersová (JAR) 6:1, 3:6, 6:2, Hantuchová (SR) - Erraniová (2-It.) 6:3, 6:2,

Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít