Kvitová s Berdychem porazili i Francii a ovládli Hopman Cup

Čeští tenisté Petra Kvitová a Tomáš Berdych vybojovali pro Českou republiku po 18 letech Hopmanův pohár. Ve finále porazili v australském Perthu Francii 2:0 a navázali na Janu Novotnou s Petrem Kordou, kteří turnaj vyhráli v roce 1994, když ve finále zvítězili 2:1 nad Německem. Kvitová s Berdychem rozhodli o svém triumfu už ve dvouhrách, kde Češka porazila Marion Bartoliovou 7:5 a 6:1, Berdych si pak poradil s Richardem Gasquetem 7:6 a 6:4.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vítězové Hopman Cupu Petra Kvitová a Tomáš Berdych s trofejí | Foto: Pavel Lebeda - Česká sportovní

Petra Kvitová nastoupila do utkání s Marion Bartoliovou s velkým soustředěním a hned ve druhém gamu úvodní sady měla šanci vzít soupeřce podání, kterou ale nevyužila. Až do stavu 3:3 v první sadě neměla česká tenistka problém udržet si podání, v sedmém gamu ale přišel zlom.

Hrála jsem moc dobře, pochválila se právem Kvitová

Číst článek

Bartoliová sebrala Kvitové servis, break v dalším gamu navíc potvrdila. Agresivní tenis francouzské tenistky jako by Kvitové dělal problémy, nemohla najít správný rytmus. Pomohla si ale takřka čistou hrou, kterou snížila náskok Bartoliové na 4:5 a vzápětí oplatila Francouzce break a srovnala.

Jedenáctý game vybojovala Kvitová vůlí na svoji stranu, za stavu 6:5 proměnila ve dvanácté hře druhý setbol a vedla 1:0 na sety.

Přehrát

00:00 / 00:00

Utkání Petry Kvitové s Marion Bartoliovou mapoval reportér Jaroslav Plašil

Druhý set začala Petra Kvitová famózně, podržela si podání a Bartoliové její servis sebrala, navíc vzápětí vedla 3:0 a na kurtu působila velmi sebejistě. Francouzka sice získala na svou stranu vyrovnanou čtvrtou hru druhé sady, jenomže to Kvitovou nevyvedlo z konceptu.

Aktuální světová dvojka se nadále opírala o servis a na agresivitu Bartoliové odpovídala stejně tvrdou hrou. Za stavu 5:1 podávala Petra Kvitová na vítězství v zápase a čistou hrou získala pro Českou republiku první bod ve finále Hopman Cupu.

Tomáš Berdych začal svoji dvouhru s Richardem Gasquetem vyrovnaným prvním setem. Oba tenisté si drželi servis, český hráč poněkud snadněji. Snad nejvyrovnanější byl šestý game, kde měl Berdych šanci na break, Gasquet ale nakonec podání uhájil.

Za stavu 5:4 v prvním setu měl Berdych v desátém gamu k dispozici dvakrát setbol, jenomže míček poslal do autu a Francouz srovnal. První set nakonec musel rozhodnout až tie-break, ve kterém Berdych nedovolil uhrát Gasquetovi ani jeden vítězný míč.

Ve druhé sadě předváděl Tomáš Berdych lepší pohyb po hřišti a působil při úderech jistěji, ve třetím gamu navíc uhrál první break zápasu, který vzápětí potvrdil a dostal se do vedení 3:1. I následující dva gamy patřily českému tenistovi a vypadlo to, že je rozhodnuto.

Petra Kvitová na Hopman Cupu | Foto: Pavel Lebeda - Česká sportovní

Berdych ale jako by se zalekl možného úspěchu a dovolil Gasquetovi snížit na 5:3. V devátém gamu vedl Berdych už 40:0 a měl tři mečboly, Francouz ale zabojoval a udělal ze závěru zápasu drama. Český tenista však prokázal větší vůli po vítězství, druhý set vyhrál 6:4 a celkově 2:0 na sety.

„Nemohlo to dopadnout lépe. Především chci pogratulovat své partnerce, ona to vždy začala, dodala mi povzbuzení a já přidal druhý bod. Byl to fantastický týden,“ vysekl Berdych při slavnostním vyhlášení poklonu Kvitové, která mu ji hned oplatila:

„Bylo příjemné s tebou hrát, byla to zábava. A děkuji i všem skvělým fanouškům,“ řekla česká tenistka, která letošní sezonu načala tak, jak končila tu minulou – famózně.

Hopman Cup naposledy vyhrála česká dvojice v roce 1994, Jana Novotná s Petrem Kordou tehdy porazili ve finále Německo 2:1. Československý pár Miloslav Mečíř, Helena Suková triumfoval v premiérovém ročníku na přelomu let 1988 a 1989.

Kvitová s Berdychem prošli Hopman Cupem bez jediné porážky, oba ztratili v průběhu turnaje pouze jeden set, a potvrdili tak roli favoritů. Postupně porazili v základní skupině Bulharsko (2:1), Spojené státy americké (3:0) a Dánsko (2:0). Za celkovou výhru dostal český pár pohár a každý z nich míček posetý diamanty.

Tenisový Hopmanův pohár smíšených dvojic v Perthu (Austrálie) - finále:

ČR - Francie 2:0

Kvitová - Bartoliová 7:5, 6:1, Berdych - Gasquet 7:6 (7:0), 6:4.

Jaroslav Plašil, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme