Kvitová s Berdychem: Ve finále jsme hráli to nejlepší

Tenisté Petra Kvitová a Tomáš Berdych vyhráli Hopmanův pohár. Také ve finále s Francií rozhodli o svém vítězství už po úvodních dvouhrách, Kvitová nejprve v australském Perthu porazila ve dvou setech Marion Bartoliovou, Berdych si podobně hladce poradil s Richardem Gasquetem. S oběma českými hráči si po jejich triumfu povídal Jaroslav Plašil.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vítězové Hopman Cupu Petra Kvitová a Tomáš Berdych s trofejí | Foto: Pavel Lebeda - Česká sportovní

Petro, Tomáši - znovu gratulujeme. Ono to vypadalo všechno hodně jednoduše, neprohráli jste ani jednu dvouhru. Ale byla tam někde komplikace, kterou nikdo nepostřehl, ale pro vás byla důležitá?

Kvitová: Problémy jsem měla já na začátku turnaje, kdy jsem cítila achillovku. Nebyla jsem úplně ready, ale doktoři mě dali do kupy. Dík patří hlavně Tomovi, hodně mi pomohl, abychom nemuseli hrát toho mixa. Konečně vyhrál.

Co u vás, Tomáši? Vypadalo to, že jste se zápas od zápasu zlepšoval.

Přehrát

00:00 / 00:00

Petra Kvitová s Tomášem Berdychem v rozhovoru s reportérem Jaroslavem Plašilem

Ano, to je přesné zhodnocení. Od prvního zápasu to bylo lepší a lepší až k tomu dnešnímu finále. A můžu říct, že dnes to byl opravdu můj nejlepší výkon. Ta vzestupná tendence je ideální, rozhodně lepší, než to nejlepší předvést první zápas a pak se protrápit do závěru. Ten úvodní zápas byl mým nejtěžším okamžikem, nechci říct, že jsem se tím utkáním protrápil, ale musel jsem hodně bojovat a ten duel byl nejtěžší.

Petro, co vám tento týden dal? Tedy kromě krásné ceny, co si z Perthu odvezete?

Bylo moc příjemné zahájit sezónu s tak výborným týmem. A pohoda poté vyvrcholila v tom, co jsme předváděli na kurtu. Snad to bude pokračovat, já také předvedla dneska to nejlepší a doufám, že to bude stále čím dál lepší.

Tome, zeptám se stejně i vás.

Co si odvezu? Tak tu cenu... Ale mám z toho spoustu zkušeností, už jsem tu párkrát byl, ale letos jsme vyhráli. Navíc ti soupeři nebyli ledajací, třeba Dimitrov může být letos hodně nepříjemný, Fish i Gasquet byli těžcí protihráči. Jsem rád, že se mi začátek roku tak povedl.

Nebudu říkat, že to bude jen čím dál lepší, to nevím, jak by se dalo celý rok vydržet, ale je super takto zvládnout akci tak, jak se povedlo. To si vezmu do dalšího týdne, začnu na tom stavět a od první kostičky zkusím zase postavit celou pyramidu.

Petro, nestane se teď z pohody a zábavy zase dřina? Uslyšíte otázky, kdy budete jedničkou a kdy vyhrajete další grandslam.

Na to už jsem si zvykla už co jsem sem přijela, to už mě nepřekvapí. Ale co se týče té změny - samozřejmě jsme i tady museli pracovat tak, jako na normálním turnaji, abychom mohli předvést kvalitní výkon. Je to naše rutina, musíme na sobě pořád pracovat.

Jaroslav Plašil, Martin Charvát Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme